Sledujte nás na YouTube

App Store je domovem pro 2 miliony aplikací, vývojáři na něm vydělali 1,2 bilionů korun

Nebyla by to správná tisková konference, kdyby se Apple nepochlubil několika zajímavými čísly. Patrně nejzajímavější jsou statistiky App Storu, v němž se aktuálně nachází 2 miliony aplikací, byť před osm lety začínal s pouhými 500 aplikacemi.

apps

Uživatelé za dobu existence jablečného obchodu provedli více než 130 miliard stažení a Apple v posledních osmi letech vyplatil vývojářům 50 miliard dolarů (asi 1,2 bilionů korun), z čehož 10 miliard bylo vyplaceno v posledních šesti měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *