Domů » Bleskovky » App Store je domovem pro 2 miliony aplikací, vývojáři na něm vydělali 1,2 bilionů korun

App Store je domovem pro 2 miliony aplikací, vývojáři na něm vydělali 1,2 bilionů korun

Nebyla by to správná tisková konference, kdyby se Apple nepochlubil několika zajímavými čísly. Patrně nejzajímavější jsou statistiky App Storu, v němž se aktuálně nachází 2 miliony aplikací, byť před osm lety začínal s pouhými 500 aplikacemi.

apps


Uživatelé za dobu existence jablečného obchodu provedli více než 130 miliard stažení a Apple v posledních osmi letech vyplatil vývojářům 50 miliard dolarů (asi 1,2 bilionů korun), z čehož 10 miliard bylo vyplaceno v posledních šesti měsících.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *