Domů » Bleskovky » App Store čekají velké změny: Aplikace půjde předplácet a v obchodě bude reklama

App Store čekají velké změny: Aplikace půjde předplácet a v obchodě bude reklama

Vývojářská konference Apple WWDC se koná až příští pondělí, první ochutnávku však s předstihem zveřejnil senior viceprezident přes marketing Phil Schiller. Několika webovým magazínům prozradil, jaké novinky přijdou do obchodu aplikací pro iOS, změny mají povzbudit jak uživatele k nákupu aplikací, tak vývojáře k jejich zveřejňování.

Apple App Store o vánocích utržil rekordní 1,1 miliardy dolarů

Vývojáři budou moci prodávat své aplikace a hry nejen přímo, ale i prostřednictvím ročního předplatného. Pokud se uživatel rozhodne předplatit si aplikaci či hru i ve druhém roce, již nebude vývojář odvádět Applu 30 procent z ceny aplikace, ale pouze 15. Nový model nazývaný jako Subscriptions 2.0 má být spuštěn letos na podzim, pro vybrané vývojáře již 13. června. V případě, že se vývojář rozhodne navýšit cenu předplatného, bude o tom uživatel informován a předplatné se v tomto případě nebude automaticky prodlužovat.

2_capture

Vývojáři také budou moci své aplikace v App Store více zviditelňovat. Bude jim k tomu sloužit modře označené placené reklamní okénko, které se bude objevovat ve výsledcích vyhledávání nové aplikace. Vždy bude viditelná pouze jedna reklama na aplikaci, přičemž vybraní uživatelé (např. mladší než 13 let) ji neuvidí vůbec. Tato změna přijde do App Store již toto pondělí.

Pro snadnější vyhledávání se má na hlavní obrazovku Store vrátit záložka kategorie a naopak se již nemají nikde objevovat tipy na aplikace, které již máte nainstalované.  Apple v App Store rozšíří schopnosti technologie 3D touch, silný stisk na ikonu aplikace má nově doporučit aplikaci vašim přátelům. Apple také slibuje, že výrazně zkracuje schvalovací proces pro nové aplikace; více než 50% zvládne schválit do jednoho dne, 90 procent aplikací do 48 hodin.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).