Domů » Články » SmartMania.cz doporučuje: Tipy na aplikace pro sledování televizního vysílání

SmartMania.cz doporučuje: Tipy na aplikace pro sledování televizního vysílání

Veškerý televizní obsah je dnes dostupný na internetu, bez reklam, bez čekání. Většina televizí má svoji aplikaci pro mobilní zařízení. Jsou tyto aplikace plnohodnotnou náhradou televizního vysílání?

Na Silvestra nechává spousta lidí zapnutou televizi a očekává od ní neuvadající smršť kvalitního humoru, přestože veškeré vtipy z archivních pořadů už jsou za desítky let již značně vyčpělé. V mém okolí se vyskytuje stále více lidí, kteří vůbec nevlastní televizor a spokojí se pouze s počítačem, připojeným k internetu. Není to tím, že by byly televizory v dnešní době nedostupné, ale protože televize jako informační médium přestává být atraktivní.

Navíc díky televizním archivům na internetu je možné si zpětně dohledat většinu pořadů v libovolném čase a bez několikanásobného kouskování pořadu reklamou. Provozovatelé jednotlivých televizí jsou si tohoto trendu vědomi a rozšiřují své pole působnosti z televizorů a internetových archivů i na mobilní telefony.

Ve vydávání televizních aplikací pro mobilní zařízení je nejaktivnější veřejnoprávní Česká televize, která pro Android, iOS i Windows Phone uvedla již celkem tři aplikace – iVysílání, ČT24 a ČT Sport. Před letošními Vánoci si připravila vánoční dárek pro své diváky i TV Prima – oficiální aplikaci Prima PLAY. Pozadu není ani hudební televize Óčko, která má na všech třech obchodech s aplikacemi svoje zastoupení. TV Nova nabízí svoji aplikaci VOYO.cz pro operační systémy Android a iOS, nicméně dá se předpokládat, že aplikace na Windows Phone na sebe nenechá dlouho čekat, jelikož je již k dispozici pro dlaždicový systém na tabletech a počítačích s Windows 8.

iVysílání (Česká televize)

   

První aplikace od České televize nabízí pro všechny tři operační systémy přístup k archivu odvysílaných pořadů z kanálů ČT1, ČT2, ČT24 a ČT Sport za poslední čtyři roky. Ty jsou seřazeny v přehledném A-Z seznamu, takže se v nabídce pořadů neztratíte. Pomocí funkce Moje iVysílání si navíc můžete sestavit vlastní program svých oblíbených pořadů z dílen České televize. Aplikace navíc obsahuje živé vysílání všech čtyř výše zmíněných kanálů (pokud ČT disponuje právem pro jejich internetové vysílání). Aplikace je pro Android, iOS i Windows Phone zdarma, existuje i verze pro OS Symbian.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

ČT24 (Česká televize)

   

Neustálý přehled aktuálních článků ze serveru ČT24, včetně samotného živého vysílání. Články jsou řazené do logických kategorií s možností sdílet je emailem nebo prostřednictvím sociálních sítí. 
Aplikace je zdarma pro všechny operační systémy včetně BlackBerry, Symbian a Samsung Bada.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

ČT Sport (Česká televize)

   

Poslední aplikace z dílny České televize nabízí neustálý přísun článků a aktualit ze světa sportu. Ty jsou stejně jako v případě aplikace ČT24 řazeny do kategorií a je možné je sdílet emailem nebo na sociálních sítích. ČT Sport dále nabízí živé vysílání sportovních přenosů, které je ale ve většině případů podmíněno vašim výskytem pouze na území České republiky. Aplikace je dostupná pro operační systémy Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry, Symbian a Bada.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Prima

    

Aplikace Prima (na Windows Phone Prima PLAY) nabízí přístup k veškerému archivu televizních kanálů Prima family, Prima COOL, Prima Zoom a Prima love. Aplikace řadí jednotlivé pořady v přehledném abecedním seznamu, případně podle jednotlivých žánrů. Aplikace pro Android a iOS navíc nabízí televizní program všech čtyř kanálů a sportovní novinky, program a výsledky fotbalové Ligy mistrů UEFA, včetně online textových přenosů zápasů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Voyo.cz

   

Aplikace Voyo.cz nabízí přístup k archivu filmů a seriálů z nabídky TV Nova na telefonech s Androidem a iOS. Aplikace je ke stažení zdarma, ale její plnohodnotné používání je podmíněno měsíčními poplatky za službu Voyo, které v současné době činí 189 Kč měsíčně. Za tento poplatek získáte možnost sledovat české i zahraniční filmy a seriály a sportovní přenosy neomezeně a bez reklam. Více o službě Voyo na oficiálních stránkách. Aplikace stahujte na následujících odkazech.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Óčko

   

Hudební televize Óčko nabízí ve svojí aplikaci živé vysílání jak televizní verze, tak audioverze, čímž v podstatě plní službu internetového rádia. Kvalita vysílání se odvíjí podle aktuální rychlosti připojení k internetu. Kromě toho aplikace nabízí přístup k programu této televize, verze pro Android a iOS navíc umožňují přístup do archivu odvysíláných pořadů a k aktuálnímu stavu hitparády Óčko. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Óčko Express

   

Druhý kanál televize Óčko nabízí svoji aplikaci pro Android a iOS. Stanice je zaměřena na to nejlepší ze současné hudby podle dramaturgie stanice Expressradio. Aplikace umí nastavovat kvalitu přehrávaného videa v závislosti na kvalitě mobilního signálu. Aplikace je dostupná zdarma.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

O2 TV

   

Aplikace slouží především jako televizní program 91 kanálu digitální televize O2TV s rozšířenými informacemi o vysílaných pořadech. TV program je možné stáhnout až na týden dopředu pro offline přístup. Pokud využíváte služeb O2TV, máte možnost po přihlášení sledovat streamovaný přenos ČT1, ČT2, ČT24, ČT4 Sport, Óčko a Metropol TV, přičemž přenesená data vám nejsou započítávána do FUP. Pořady si je možné i nahrávat, kapacita pro nahrávání je až 10 hodin a nahrávky jsou uchovávány 7 dní. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Stream.cz

   

Patrně největší česká internetová televize nabízí rovněž svoji aplikaci a to pro operační systémy Android a iOS, verze pro Windows Phone snad přijde brzy. Aplikace je velice jednoduchá, nabízí chronologický přehled pořadů, přičemž si můžete označit svoje oblíbené tak, aby vám neunikl žádný nový díl. 

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

A co vy? Dáváte přednost klasické televizi nebo si vystačíte s archivem na internetu, sledovaným přes počítač, tablet nebo mobilní telefon? 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Miichaell (neregistrovaný)

  Na televizi koukám maximálně v sobotu po odědě na Re-play, jinak vůbec. Archivy jsou pro mě teda prakticky zbytečné. Prakticky totiž neexistuje a ještě nějaký rok existovat nebude (a jestli vůbec někdy) služba, kde bych měl přístup jak k aktuálním novinkám, tak ke starším filmům s možností vybrat si dabing (česky/anglicky+titulky) a kvalitu (dejme tomu na úrovni DVD ripu třeba pro mobil, 480p, 720p, 1080p) – samozřejmě odstupňované cenou, to je logické. Každá služba nabízí něco z toho, nejbléž je asi O2 TV, ale její ovládání je neergonomické.

 2. Využívam Len iVyslaní a CT24…produkcia zvyšných televízií je shit

 3. Rezza (neregistrovaný)

  K té O2 TV bez počítání FUPu – je to placená služba. Samotný O2 TV není potřeba, stejně tak ani nepomůže ;-). Jinak aplikace jede i na BB10, čekám, že všechny z nich pojedou.

 4. Sktr (neregistrovaný)

  Dívat se na Primu, navíc v mobilu ?!? Demence :-D

  • Míra (neregistrovaný)

   Tak dívám se přes tu aplikaci třeba na Partičku a nepřijde mi to jako demence…

 5. Policak (neregistrovaný)

  Jasne, skutr se diva jen na ct2 po pulnoci, je to narocnej divak

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).