AnTuTu Benchmark prozrazuje parametry Samsungu Galaxy S4

V AnTuTu Benchmarku se objevily hardwarové parametry testovací verze chystané novinky od Samsungu, modelu Galaxy S4. Ty nepřímo potvrzují předchozí spekulace, které naznačovaly přítomnost 4,99″ fullHD displeje, 2 GB RAM a osmijádrového procesoru Exynos 5 s taktem 1,8 GHz, který doplní grafický akcelerátor PowerVR SGX 544MP. Hardwarovou výbavu dále doplní 16/32 GB vnitřní paměti, tentokrát zřejmě bez možnosti rozšíření skrze paměťové karty, 13Mpx fotoaparát, 2,1Mpx kamerka pro videohovory, WiFi s podporou standardů 802.11 a/b/g/n (včetně WiFi Direct), Bluetooh 4.0, NFC, GPS či LTE.

 

Oficiálního představení klíčového telefonu Samsungu pro letošní rok se dočkáme už 14. března v New Yorku. Předchozí zprávy hovořili rovněž o přítomnosti čtyřjádrového čipu Qualcomm Snapdragon 600, který by se mohl objevit u verze bez podpory LTE sítí.

A pokud vás zajímá, na jakou hodnotu Galaxy S4 v AnTuTu Benchmarku dosáhl, pak vězte, že získal slušných 24 894 bodů, což je více než například u LG Optimus G, Nexusu 4, Galaxy Note 2 či Galaxy S III. Současné top modely Sony Xperia Z (recenze), LG Optimus G Pro a HTC One zatím změřeny nebyly.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku