Domů » Bleskovky » Ani telefon, ani tablet: Xiaomi představilo chytrou čističku vzduchu

Ani telefon, ani tablet: Xiaomi představilo chytrou čističku vzduchu

Viceprezident Xiaomi Hugo Barra nedávno prohlásil, že bychom byli překvapeni, na čem čínská společnost pracuje. Netrvalo dlouho a novinářům byly zaslány pozvánky, jejichž spojujícím prvkem byl větrník s popisek „Společně do větru.“ Dnes bylo odhaleno, co se za větrníky skrývá, Xiaomi představilo inteligentní čističku vzduchu Mi Air Purifier. Pochopitelně je možné ovládat ji skrze mobilní zařízení. 

 

Čistička je schopná díky dvojici ventilátorů a systému potrubí vyprodukovat 10 tisíc litrů čerstvého vzduchu za minutu, přičemž dokáže odfiltrovat až 99,99 % nebezpečných částic PM2,5. Díky přítomnosti Wi-Fi modulu je možné ovládat ji spárovaným telefonem nebo tabletem v reálném čase, rovněž bude možné na těchto zařízeních kontrolovat stav ovzduší. 

   

Nejedná se o první výrobek Xiaomi do inteligentních domácností, společnost již má ve svém portfoliu televizor Mi TV či mini Wi-Fi router, navíc chystá vlastní inteligentní žárovku, multimediální centrum a webkameru. 

Cena Mi Air Purifier je stanovena na 899 juanů, což je v přepočtu 3 300 korun. Čistička je určena pro čínský trh, globální dostupnost prozatím v plánu není.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Tak ten českej překlad „Společně do větru.“ zní opravdu směšně :DDD

  • Ondřej Gardavský

   Tak ten překlad je hlavně špatně, přesnější by bylo např. „počkejme na vítr“, což teda v češtině taky moc nezní, ale v čínštině to jako slogan funguje.

   Jinak o ní vážně uvažuji, v Pekingu je čistička potřeba a zrovna mi dochází životnost filtru v té současné, tak bych místo toho koupil rovnou novou (pořizovací cena i cena výměnných filtrů je násobně nižší než u ostatních výrobců). O chytré žárovce a dalších prvcích chytré domácnosti se mluvilo už při představení toho Xiaomi routeru, tohle je první vlaštovka, jsem zvědavý na další, může z toho být zajímavý ekosystém…

 2. Johny (neregistrovaný)

  Jinak ta reklama je masakr. Je super, že MI dělá tyhle věci. Pro mě nejsympatičtější z čínskejch firem zatim.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).