Domů » Bleskovky » Angry Birds 2 trhají rekordy: V prvním týdnu si hru stáhlo 20 milionů uživatelů

Angry Birds 2 trhají rekordy: V prvním týdnu si hru stáhlo 20 milionů uživatelů

Také jste si mysleli, že značka Angry Birds ztratila po třinácti vydaných hrách lesk, a že druhý díl vydaný v minulém týdnu je pouze dalším do počtu? Naštvaní ptáci zjevně stále táhnou, Rovio se na svém webu pochlubilo, že si první den hru stáhlo 20 milionů lidí. Pro srovnání první díl na dosažení této mety potřeboval devět měsíců.

  

Angry Birds 2 se rázem staly celosvětově nejstahovanější hrou na platformách Android a iOS. Její hráči stihli za první týden spustit 300 milionů levelů, naplnit destruktometr 350milionkrát a vystřelit z praku 1,4miliardkrát. Největší úspěch zaznamenala hra v Evropě a Americe, její tvůrci nicméně doufají, že ji objeví i hráči z Číny. Rovio dříve uvedlo, že se Angry Birds 2 vyhnou platformě Windows, společnost však nakonec nechává dveře otevřené. Existuje tak možnost, že případný úspěch Windows 10 by mohl vývojáře přesvědčit.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Tomáš Slavíček

  Ale moc lidí to asi nehraje, z Facebookových přátel tam mám jen jednoho, a ten to zavřel u 10. levelu…

 2. No jestli je to zase ten model Pay-To-Win tak si to hafo lidí stáhne a po prvním dnu přestane hrát..

  • Martin Alexandr

   To mas pravdu a hlavne to tvrzení ze si to stáhlo 20mil za jeden den a ze 1 na to potřebovala 9 měsíců , logické, dřív jednička nebyla tak známa než se rozšířila , ted lidi vi o co jde a tak se neni čemu divit ze to stáhlo tolik lidi.

  • Mně se ten jejich herní model také nelíbí – když dojdou životy, člověk musí buď zaplatit nebo čekat. Na druhou stranu, alespoň mě to nenutí u toho sedět hodiny a když dojdou životy, hru odložím a vrátím se k ní později třeba v MHD nebo večer před spaním. Baví mě ta variabilita jednotlivých úrovní a srovnávání výsledků s přáteli (z FB).

 3. Stáhl jsem, chvíli zahrál a smazal -> Více méně nutí uživatele platit.

  -není možnost restartu levelu

  -nutnost čekání jako v Angry birds – Epic

 4. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Existuje statistika poctu stazeni podle os – teda kolik lidi si to stahlo pro iOS, kolik pro Android a kolik pro WP?

  • Marten (neregistrovaný)

   Jednu část statistiky ti klidně dodám: WP = 0 :-)

  • Mám WP a jsem smutný, že těch her s Pay to Win nemáme víc.

  • steelspace: JJ, také si kvůli tomu řežu žíly, že nemám na telefonu „Angry Birds 2“. Kdo ještě vůbec chce hrát?

  • Martin Alexandr

   Též mi nemrzí , kdyz budu chtit dam si je do iPadu. Ale hrát v mobilu aby vydržel 3hod? Ne

  • Je vás tu dva a půl a možná osm se jich přidá, ale uvědomte si, že to pořád o něčem vypovídá z pohledu vývojářů k WP. A je jedno co se týče univerzálních aplikací-toto už trvá přes 4 roky. Je jasné, že hra pro WP, tak to uživatelé prostě nepotřebují, je to blbost, platí se v ní a blablabla. Jak už jsem psal jinde: Platformu a její oblíbenost(podíl) tvoří hry a aplikace a u WP je to komické-stačí se podívat na Xbox (ONE) tam je to úplný opak a MS jede bomby co může-zpětná kompatibilita, exkluzivní tituly, Kinect v2 nebo i taková maličkost jako EA Acces nebo hry v rámci GOLDu ;-)

 5. Tak jsem asi mezi menšinou co si to ještě nestáhlo. Nevím, ale nějak mě tohle netáhne. První díly byly fajn, bylo to něco nového. Teď už to je pořád dokola jen s malými úpravami.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).