Angry Birds 2 trhají rekordy: V prvním týdnu si hru stáhlo 20 milionů uživatelů

Také jste si mysleli, že značka Angry Birds ztratila po třinácti vydaných hrách lesk, a že druhý díl vydaný v minulém týdnu je pouze dalším do počtu? Naštvaní ptáci zjevně stále táhnou, Rovio se na svém webu pochlubilo, že si první den hru stáhlo 20 milionů lidí. Pro srovnání první díl na dosažení této mety potřeboval devět měsíců.

  

Angry Birds 2 se rázem staly celosvětově nejstahovanější hrou na platformách Android a iOS. Její hráči stihli za první týden spustit 300 milionů levelů, naplnit destruktometr 350milionkrát a vystřelit z praku 1,4miliardkrát. Největší úspěch zaznamenala hra v Evropě a Americe, její tvůrci nicméně doufají, že ji objeví i hráči z Číny. Rovio dříve uvedlo, že se Angry Birds 2 vyhnou platformě Windows, společnost však nakonec nechává dveře otevřené. Existuje tak možnost, že případný úspěch Windows 10 by mohl vývojáře přesvědčit.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku