Domů » Bleskovky » Andy Rubin: Otec Androidu odchází z Googlu, věnovat se bude technologickým startupům

Andy Rubin: Otec Androidu odchází z Googlu, věnovat se bude technologickým startupům

V březnu minulého roku Google oznámil odchod Andyho Rubina z pozice šéfa mobilní divize operačního systému Android. Na jeho místo v té době nastoupil Sundar Pichai, který se předtím staral o Chrome. Otec Androidu, jak se mu často přezdívalo, se od loňského března v Googlu soustředil na vývoj chytrých robotů, nicméně i za touto životní etapou nyní udělal tečku.


Any Rubin

Andy nyní Google opustil úplně a podle serveru Wall Street Journal má nyní v plánu vytvořit inkubátor pro technologické startupy se zaměřením na hardware. „Přeji Andymu vše nejlepší na jeho další cestě. S Androidem se mu povedlo vytvořit něco opravdu jedinečného – produkt s více než miliardou spokojených uživatelů,“ informoval v prohlášení CEO Googlu Larry Page.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentářů

  1. kukolar (neregistrovaný)

    dostal rozum

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).