Domů » Bleskovky » Android 11 má druhou betu. Google nepřímo prozradil datum vydání finální verze

Android 11 má druhou betu. Google nepřímo prozradil datum vydání finální verze

Google včera večer uvolnil druhou beta verzi připravovaného systému Android 11. Nainstalovat si ji mohou majitelé vybraných smartphonů Google Pixel, oproti minulému sestavení došlo především ke zvýšení stability a k opravám chyb. Google tímto sestavením dosáhl tzv. milníku stability platformy, což znamená, že chování systému a jeho aplikací je konečné, stejně tak vývojáři dostávají finální verze vývojářských nástrojů a sady API.

Android 11

V systému samotném došlo patrně pouze na jedinou „hmatatelnou“ novinku – majitelé smartphonů Google Pixel s nainstalovanou beta verzí si mohou všimnout, že přibyla nová funkce nahrávání zvuku při zaznamenávání dění na obrazovce.

android 11

Ostrá verze Android 11 vyjde v září

Google také včera vypustil mezi vývojáře video (nyní už je stažené) s prezentací, která možná odhalila více než bylo plánované. Na jednom „slajdu“ se totiž objevilo datum vydání ostré verze, které má být údajně naplánované na 8. září letošního roku.

a

V tento den si budou moci finální Android 11 stáhnout majitelé smartphonů Google Pixel, poté se rozběhne další čekání na ostatní výrobce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Chyba v názvu článku.

  • Díky za upozornění. Upravoval jsem kolegovi nadpis a omylem mi tam zůstalo „Androidu“ :-) Upraveno.

 2. Výborně. iOS 14 má taky druhou betu, Apple ji vypustil předevčírem. OS obsahuje víc než 50 změn od první bety: [odkaz]

  V den vydání bude dostupná pro všechny majitele iPhonu 6s/SE a výš – tedy pro mnohem větší skupinu uživatelů než Android 11. Bylo by fajn, kdybyste byli schopni informovat o všem co se děje v mobilním světě ;-)

  • Vzhledem k tomu, že v den vydání iOS 14 pravděpodobně Android 11 ještě nebude vydaný, tak máš vyjímečně pravdu. Jinak kdo by se s takovým článkem psal, pro těch pár lidí tady…

   • Michal Javůrek

    JP23: o druhé vývojářské betě iOS 14 jsme nepsali, protože jsme věděli, že má přijít první veřejná beta (vyšla včera), a o té jsme informovali. Ti, kdo měli první vývojářskou betu nahranou (o které jsme psali včetně prvních dojmů), tak jim stejně automaticky přišla notifikace.

   • Proč reagujete na mě?

  • Opet ukrivdenej JPP23 vyplakava pod clanky o androidu :D

 3. marastudna 50

  Jsem zvědav,zda bude obsahovat možnost záznamu hovoru,považuji to za praktickou funkci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).