Domů » Bleskovky » Android 11 má druhou betu. Google nepřímo prozradil datum vydání finální verze

Android 11 má druhou betu. Google nepřímo prozradil datum vydání finální verze

Google včera večer uvolnil druhou beta verzi připravovaného systému Android 11. Nainstalovat si ji mohou majitelé vybraných smartphonů Google Pixel, oproti minulému sestavení došlo především ke zvýšení stability a k opravám chyb. Google tímto sestavením dosáhl tzv. milníku stability platformy, což znamená, že chování systému a jeho aplikací je konečné, stejně tak vývojáři dostávají finální verze vývojářských nástrojů a sady API.

Android 11

V systému samotném došlo patrně pouze na jedinou „hmatatelnou“ novinku – majitelé smartphonů Google Pixel s nainstalovanou beta verzí si mohou všimnout, že přibyla nová funkce nahrávání zvuku při zaznamenávání dění na obrazovce.

android 11

Ostrá verze Android 11 vyjde v září

Google také včera vypustil mezi vývojáře video (nyní už je stažené) s prezentací, která možná odhalila více než bylo plánované. Na jednom „slajdu“ se totiž objevilo datum vydání ostré verze, které má být údajně naplánované na 8. září letošního roku.

a

V tento den si budou moci finální Android 11 stáhnout majitelé smartphonů Google Pixel, poté se rozběhne další čekání na ostatní výrobce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments