Domů » Bleskovky » Android zřejmě v dalších verzích nabídne nativní podporu pro více oken

Android zřejmě v dalších verzích nabídne nativní podporu pro více oken

Zdá se, že se Google odhodlal naučit Android funkcím, které mu prozatím dodávali výrobci zařízení. Včera byl do světa vypuštěn Android 5.1 s přímou podporou dual SIM a HD Voice, nyní se přímo v kódu projektu AOSP objevila zmínka (odkaz) o funkci Multi-window, tedy možnosti mít spuštěné dvě aplikace na jedné obrazovce.

Tato funkce byla prozatím výsadou vybraných modelů Samsungu (zejména řady Galaxy Note) a zařízení několika dalších výrobců, Google chce ale zřejmě tuto funkci nabídnout všem. Zda bude omezena pouze na zařízení o větších úhlopříčkách, však zatím prozrazeno nebylo.

Více bychom se mohli dozvědět na vývojářské konferenci Google I/O na konci května.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

  1. lerion (neregistrovaný)

    Prosím o opravu hned první věty: „Zdá se, že se Google odhodlal naučit Android funkcím, které mu prozatím dodávaly výrobci zařízení.“

  2. jirxu (neregistrovaný)

    hmm…to jakože budou padat a lagovat hned dvě appky naráz?:)

  3. blept (neregistrovaný)

    Google ten Android stale vic zameruje na masochisty…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).