Google restartuje platformu Android One: Ceny telefonů mají začínat na tisícovce

Platforma Android One měla zajistit uživatelům na rozvojových trzích přístup k levnému telefonu se zajištěnou podporou lokálních služeb a budoucích aktualizací čistého Androidu. První generaci telefonů Android One produkovali vesměs indičtí výrobci a prodávali ji za 100 USD (cca 2,5 tisíce korun bez DPH), úspěch se však nedostavil, za rok se jich prodalo méně než milion.

 

Viceprezident společnosti Google pro produktový managment Caesar Sengupta v červnu uvedl, že druhá generace bude obsahovat telefony v širším cenovém rozpětí mezi 100 – 200 USD (asi 2,5 – 5 tisíc korun), což bylo následně potvrzeno telefonem Lava Pixel V1 s cenou 185 dolarů (4 600 Kč bez DPH). Ten disponuje 5,5“ HD displejem, čtyřjádrovým procesorem od MediaTeku, 2 GB RAM a 32GB vnitřní pamětí.  

   

Google se ale bude chtít soustředit i na telefony s mnohem nižší cenou. Podle generálního ředitele Google pro jihovýchodní Asii a Indii Rajana Anandana se má platorma Android One dočkat v několika příštích týdnech restartu, přičemž na pořadu dne má být dodávání telefonů s cenovým rozpětím 31 – 50 dolarů (800 – 1 300 korun). V této cenové hladině má mít Google šanci oslovit zákazníky, neboť v ní ještě není tak rozvinutá čínská konkurence. 

Vyhledávácí gigant plánuje velké investice do služeb na míru pro indickou kulturu, aby jeho telefony zaujaly nejen hardwarem za nízkou cenu. Google stále v úspěch platfomy Android One velmi věří, podle něj má být do deseti let připojeno k internetu 10 milionů Indů, a Google chce pochopitelně být u toho.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku