Domů » Bleskovky » Android N se konečně naučí pracovat se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce

Android N se konečně naučí pracovat se dvěma aplikacemi na jedné obrazovce

Operační systém Android umožňuje díky své otevřenosti implementaci nových funkcí od výrobců třetích stran. Některé se však stávají ve světě mobilních zařízení standardem, a tak je Google postupně přidává do Androidu přímo; letos například Marshmallow naučil pracovat se čtečkami otisků prstů. V příštím roce očekáváme další verzi Androidu, která by konečně měla dohnat konkurenci v podpoře multi-window, tedy možnosti mít otevřené dvě aplikace vedle sebe.

  

Tuto schopnost prozatím do Androidu dodávají výrobci zařízení ve svých nadstavbách, bohužel každý z nich tak činí jiným způsobem a zdaleka ji nelze použít u všech aplikací. Glen Murphy, který má v Google na starosti uživatelskou zkušenost z používání Andoridu a Chrome OS, však nyní na síti Reddit prozradil, že v Google pracují na celé řadě vylepšení, a jednou z nich je právě podpora multi-window. Novinek samozřejmě bude mnohem víc, ale Google nám v tuto chvíli nechce zkazit překvapení.

  

Podpora dvou aplikací na jedné obrazovce na Androidu najde uplatnění především na tabletech. Majitelé tabletů s Windows si ji mohou užívat už několik let, majitelé vybraných iPadů od letošního roku. Multi-window je nejužitečnější zejména na konvertibilních zařízeních s klávesnicí, v rodině zařízení s Androidem jsou to například Transformery od Asusu či letos představený Google Pixel C (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments