Domů » Bleskovky » Android už dnes spustíte i na staré kalkulačce. Podívejte se, jak funguje na modelu Nspire CX

Android už dnes spustíte i na staré kalkulačce. Podívejte se, jak funguje na modelu Nspire CX

Operační systém Android se oproti konkurentům vyznačuje velkou otevřeností, díky které byl již naportován na mnoho zařízení, jež pro něj původně vůbec nebyla určena. Mezi nimi můžeme zmínit populární HTC HD2 nebo tablet HP TouchPad, který přišel na trh se systémem WebOS. Nyní se pomyslné hranice opět o něco posunuly, jelikož vývojář vystupující na Twitteru pod přezdívkou @joshumax Android portoval na grafickou kalkulačku Texas Instruments Nspire CX.

 

Jedná se o vskutku obdivuhodnou záležitost, jelikož kombinace 150MHz procesoru, 64MB RAM, interního úložiště s kapacitou 100 MB a 3,2palcového displeje s rozlišením 320 x 240 px nejde zrovna ruku v ruce s hardwarovými požadavky Androidu. Z důvodu malé kapacity paměti se jedná o verzi 1.6 Cupcake a její běh samozřejmě není zrovna plynulý, systém jako takový nicméně funguje a spolupracuje i s vestavěnou klávesnicí, což byl pro vývojáře jeden z největších oříšků.


Kromě Androidu 1.6 si kalkulačka TI Nspire CX poradí také s hrami z Gameboye Advance

Tato kalkulačka je k sehnání za cenu atakující čtyři tisíce korun, určena je však pro počítání příkladů všeho druhu a nikoliv pro běh Androidu či hraní her z Gameboye Advance, což je další z věcí, kterou s ní vývojáři dokázali. V každém případě se jedná o hezký příklad toho, jak moc flexibilní operační systém od Googlu je. Sami jsme zvědaví, na čem jej uvidíme příště.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

12 komentářů

 1. Pořád rychlejší, než TouchWiz :D :D

  Ne, sranda ..

 2. Marek Novák (neregistrovaný)

  Název článku alá Blesk, informační obsah taktéž. Nic technického z čeho by člověk měl pocit, že se jedná o odborný článek. Navíc obšlehnutý viz link“ [odkaz]

  Tak to dopadá, když nám tvoří děti! Ke cti autorovi je, že článek není 2 roky starý a opsal ho a „kvalitně“ přeložil jen jeden den po vydání originálu…

  • Zbynda (neregistrovaný)

   Tak kdybys nebyl úplně zabedněnej a natvrdlej, všiml by sis, že má Martin pod článkem odkazy na dva zdroje, jeden je i ten tvůj zmiňovaný. Tak moc nechápu, s čím máš problém? Si teď spadl z letadla?

 3. vlada (neregistrovaný)

  Kdyz jsou zdrojaky, jde ledasco.

 4. rtz (neregistrovaný)

  Od Google? Android nevymyslel Google. :)

 5. Komp (neregistrovaný)

  mě teda ta kalkulačka moc stará nepřijde. vyrábí se od roku 2011

 6. lerion (neregistrovaný)

  Obrovský úspěch! Android z roku 2009 se podařilo rozjet na kalkulačce z roku 2011.

  To je přímo na nobelovku a samozřejmě to ukazuje, jak skvělý a flexibilní operační systém od Googlu je…

  • Opet z tebe cisi nenavist ke Googlu. Desim se dne, kdy budes mit depku a pujdes vystrilet prodejnu Samsungu. Delej se sebou neco.

  • lerion (neregistrovaný)

   Jasně, když už nenalezneš argumenty proti, tak zkusíš osobní napadení. Zatím jsem vypálil jen 4 iStyle obchody a zaživa pojídal sežral prodavači v LG krámku…

  • Na tvuj puvodni zesmesnujici prispevek se ani jinak reagovat neda. Pouze ti nastavuji zrcadlo. Geek se nad Androidem na kalkulacce uzasle pousmeje, jenze ty se zacnes posmivat a hanit, protoze to neni tvuj oblibeny system.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).