Domů » Bleskovky » Probouzejte svůj Android jednoduchým gestem nad displejem (tip na aplikaci)

Probouzejte svůj Android jednoduchým gestem nad displejem (tip na aplikaci)

Chcete naučit svůj telefon s Androidem, aby se uměl probouzet jednoduchým bezdotykovým gestem podobně jako například telefony Samsung Galaxy S6 (edge) nebo vybrané Lumie od Nokie/Microsfotu? Nainstalujte si bezplatnou aplikaci Wake on Gesture, s jejíž pomocí můžete kontrolovat zmeškané notifikace, aniž byste se dotkli telefonu. 

Aplikace funguje prakticky na každém telefonu s Androidem od verze 2.2, který je vybaven proximity senzorem. V nastavení je možné zvolit, zda telefon probudit při každém vytažení z kapsy nebo po přejetí rukou nad displejem (jednou nebo několikrát). Telefon se také může automaticky zamykat pokaždé, je-li jeho displej zakrytý. Pokud máte na zařízení root, umí aplikace gestem emulovat stisknutí zamykacího tlačítka (pokud slouží i k jiným účelům než k odemykání).

   

Aplikace vyžaduje při instalaci administrátorská oprávnění, před jejím odinstalováním je nutné zavítat do nastavení – zabezpečení – správce zařízení a posuvníkem ji deaktivovat. Po té je pak možná běžná odinstalace.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.