Sledujte nás na YouTube

Android File Transfer: Utilita pro připojení Nexusu k Mac OS X

Operační systém Android 4.0 využívá u zařízení bez slotu na paměťovou kartu (například Samsung Galaxy Nexus) jednotného úložiště, což v praxi znamená, že takové zařízení nelze k počítači připojit skrze Mass Storage, jako jsme byli zvyklí u telefonů s Androidem 2.x. Google tuto situaci vyřešil tak, že nabízí možnost připojení přes protokoly PTP a MTP. V případě první varianty se se zařízení bude po připojení k počítači tvářit jako fotoaparát. Protokol MTP nabízí více svobody a umožní vám přenášet veškerý multimediální obsah + zapisovat do vyhrazené paměti, což v praxi znamená, že právě touto cestou dostanete do telefonu libovolné soubory. Na Windows vše funguje bez problémů, není ani potřeba instalovat žádné ovladače.

 -

Pokud ale Galaxy Nexus připojíte k počítači se systémem Mac OS X, nic se nestane. Je totiž potřeba nainstalovat speciální aplikaci Android File Transfer, která vám skrze protokol MTP dovolí s telefonem komunikovat. Stahovat ji můžete ze stránek Android.com.

-

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. Pipa (neregistrovaný)

    jj, proc to delat jednoduse kdyz jsou na to lidi zvykli, kdyz to jde jinak ……

  2. Revin (neregistrovaný)

    Možná lepší než mít 16GB na hudbu, fotky, videa a na aplikace nějakých zanedbatelných 512MB – takhle to máš všechno dohromady…

  3. bkf1 (neregistrovaný)

    Aspon ze na oknech vsechno funguje :) Lidi s MACem maji prece iPhone ne? :D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *