Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Android 6.0 Marshmallow se nakonec tmavého tématu nedočká

Potvrzeno: Android 6.0 Marshmallow se nakonec tmavého tématu nedočká

Jednou z novinek Androidu 6.0 Marshmallow měla být možnost volby mezi světlým a tmavým systémovým tématem; tato položka se nacházela ve vývojářském nastavení první preview verze, která byla určena pro majitele vybraných telefonů řady Google Nexus.

  

Z následujících sestavení (včetně toho současného) však byla tato možnost odstraněna, tudíž zavládly pochybnosti, jak to vlastně s tmavým tématem bude. Nejistotu rozlomil jeden z vývojářů Androidu v diskuzi na stránkách Google Code. Podle něj se vývojářský rozhodl tuto možnost do veřejné verze Androidu 6.0 nepřidávat, ačkoliv s dalšími verzemi Androidu se může toto rozhodnutí ještě změnit.

  

Důvod odstranění této funkce Google nekomentoval, komunita však toto rozhodnutí nepřijala s nadšením. Na této funkci mohli vydělat zejména majitelé zařízení s AMOLED displeji, a také noční čtenáři. Ti si budou muset počkat, zda Google v budoucnu své rozhodnutí nezmění, nebo doufat, že podporu tmavého tématu přidá do své nadstavby některý z výrobců zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Asi chteji,abychom byli vsichni slepy. Tmava je mnohem prijemnejsi na oci nez ta nechutne studena bila. A krom toho je to v tmave hezci.

  • kuba77 (neregistrovaný)

   To chtějí i tvůrci webů – většina webů je také s bílým pozadím.

 2. cockzilla (neregistrovaný)

  jak by to pomohlo na amoled displeji? pokud vím, tak pixely nesvítí na černém pozadí. ale pokud je barva jen trochu do šeda, tak se zapnout musí a potom spotřebovává energie stejně jako to bílé pozadí :D

  • blept (neregistrovaný)

   U bílý svítěj všechny tři subpixely naplno.

  • Presne tak, bila je pro Amoled nejhorsi a nejzravejsi.

  • COCKZILLA (NEREGISTROVANÝ): Nemáš pravdu! Keď je zobrazená slabo šedá farba, tak pixeli svietia slabučko a odoberajú k tomu adekvátne malé množstvo energie.

 3. Yegor (neregistrovaný)

  Nojoooo, Android :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).