Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Android 6.0 Marshmallow se nakonec tmavého tématu nedočká

Potvrzeno: Android 6.0 Marshmallow se nakonec tmavého tématu nedočká

Jednou z novinek Androidu 6.0 Marshmallow měla být možnost volby mezi světlým a tmavým systémovým tématem; tato položka se nacházela ve vývojářském nastavení první preview verze, která byla určena pro majitele vybraných telefonů řady Google Nexus.

  

Z následujících sestavení (včetně toho současného) však byla tato možnost odstraněna, tudíž zavládly pochybnosti, jak to vlastně s tmavým tématem bude. Nejistotu rozlomil jeden z vývojářů Androidu v diskuzi na stránkách Google Code. Podle něj se vývojářský rozhodl tuto možnost do veřejné verze Androidu 6.0 nepřidávat, ačkoliv s dalšími verzemi Androidu se může toto rozhodnutí ještě změnit.

  

Důvod odstranění této funkce Google nekomentoval, komunita však toto rozhodnutí nepřijala s nadšením. Na této funkci mohli vydělat zejména majitelé zařízení s AMOLED displeji, a také noční čtenáři. Ti si budou muset počkat, zda Google v budoucnu své rozhodnutí nezmění, nebo doufat, že podporu tmavého tématu přidá do své nadstavby některý z výrobců zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
OldCar
Uživatel
OldCar

Asi chteji,abychom byli vsichni slepy. Tmava je mnohem prijemnejsi na oci nez ta nechutne studena bila. A krom toho je to v tmave hezci.

kuba77 (neregistrovaný)
Anonym
kuba77 (neregistrovaný)

To chtějí i tvůrci webů – většina webů je také s bílým pozadím.

ZULX
Uživatel
ZULX

jak by to pomohlo na amoled displeji? pokud vím, tak pixely nesvítí na černém pozadí. ale pokud je barva jen trochu do šeda, tak se zapnout musí a potom spotřebovává energie stejně jako to bílé pozadí :D

Venca B
Uživatel
Venca B

U bílý svítěj všechny tři subpixely naplno.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Presne tak, bila je pro Amoled nejhorsi a nejzravejsi.

jarpo
Anonym
jarpo

COCKZILLA (NEREGISTROVANÝ): Nemáš pravdu! Keď je zobrazená slabo šedá farba, tak pixeli svietia slabučko a odoberajú k tomu adekvátne malé množstvo energie.

Yegor (neregistrovaný)
Anonym
Yegor (neregistrovaný)

Nojoooo, Android :-D