Domů » Bleskovky » Android 5.1 potichu odhalen na stránkách projektu Android One

Android 5.1 potichu odhalen na stránkách projektu Android One

Projekt Android One sdružuje levné smartphony s čistým Androidem, o jehož aktualizace se stará samotný Google. Setkáte se s ním především na trzích v jihovýchodní Asii, například v Indii nebo Indonésii. Zařízení mají updaty jako jedny z prvních a nyní se jim podařilo předběhnout i přístroje řady Nexus. Potichu pro ně byl totiž uvolněn Android 5.1, jenž shodně jako předchozí verze nese označení Lollipop.

 

Zmínka o jeho existenci se objevila na webu Android One a ačkoliv zde v současnosti již není, množství screenshotů je dostatečným důkazem toho, že se zde ono číslo opravdu objevilo. Google zatím neuveřejnil žádné detaily o změnách a vylepšeních, hlavní roli ale pravděpodobně budou hrát nápravy chyb Androidu 5.0. Nová zařízení ze seznamu, který je uveden na oficiálním webu Android One, jsou již rovnou dodávána s novou verzí a ta starší, jež v některých případech ani neobdržela Android 5.0, dostávají aktualizace. 

 

Server androidcentral.com navíc uvádí, že v posledních týdnech web zaznamenal návštěvy prostřednictvím Nexusů 6, 7 a 9 udávající jako systém právě Android 5.1. Nakolik to samo o sobě není zárukou jeho existence, v souvislosti s výše zmíněným odhalením by to mohlo znamenat, že se inovovaného Lollipopu v dohledné době dočkají i další přístroje. Brzy se pravděpodobně objeví také stanovisko samotného Googlu, jež by mohlo mnoho věcí osvětlit.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Kde se dá koupit Android One telefon tak, aby ho prodejce zaslal do Evropy?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).