Android 5.1 potichu odhalen na stránkách projektu Android One

Projekt Android One sdružuje levné smartphony s čistým Androidem, o jehož aktualizace se stará samotný Google. Setkáte se s ním především na trzích v jihovýchodní Asii, například v Indii nebo Indonésii. Zařízení mají updaty jako jedny z prvních a nyní se jim podařilo předběhnout i přístroje řady Nexus. Potichu pro ně byl totiž uvolněn Android 5.1, jenž shodně jako předchozí verze nese označení Lollipop.

 

Zmínka o jeho existenci se objevila na webu Android One a ačkoliv zde v současnosti již není, množství screenshotů je dostatečným důkazem toho, že se zde ono číslo opravdu objevilo. Google zatím neuveřejnil žádné detaily o změnách a vylepšeních, hlavní roli ale pravděpodobně budou hrát nápravy chyb Androidu 5.0. Nová zařízení ze seznamu, který je uveden na oficiálním webu Android One, jsou již rovnou dodávána s novou verzí a ta starší, jež v některých případech ani neobdržela Android 5.0, dostávají aktualizace. 

 

Server androidcentral.com navíc uvádí, že v posledních týdnech web zaznamenal návštěvy prostřednictvím Nexusů 6, 7 a 9 udávající jako systém právě Android 5.1. Nakolik to samo o sobě není zárukou jeho existence, v souvislosti s výše zmíněným odhalením by to mohlo znamenat, že se inovovaného Lollipopu v dohledné době dočkají i další přístroje. Brzy se pravděpodobně objeví také stanovisko samotného Googlu, jež by mohlo mnoho věcí osvětlit.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Jeden komentář

  1. kocicak (neregistrovaný)

    Kde se dá koupit Android One telefon tak, aby ho prodejce zaslal do Evropy?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *