Domů » Bleskovky » Android 5.0 na Galaxy S4: Podívejte se na video a obrázky nového prostředí TouchWiz

Android 5.0 na Galaxy S4: Podívejte se na video a obrázky nového prostředí TouchWiz

Před nedávnem jsme vám díky serveru SamMobile mohli ukázat, jak vypadá nový Android 5.0 Lollipop na Samsungu Galaxy S5 a to včetně grafické nadstavby TouchWiz. Stejná redakce nyní měla možnost vyzkoušet si interní sestavení nového systému na o rok starší generaci, Samsungu Galaxy S4. 

Firmware je založený na starší verzi kódu Androidu 5.0 (LRX02E), tudíž se v něm nachází spousta bugů a rovněž není k dispozici easter egg s minihrou á la Flappy Bird. Jinak ale systém údajně funguje velice dobře, údajně mnohem rychleji a citlivěji než KitKat a také prý lépe dokáže hospodařit s pamětí. Samsung přemaloval do Material Designu svůj launcher i všechny vlastní náhražky systémových aplikací kalkulačkou počínaje, seznamem kontaktů konče. Ostatně můžete se pokochat na následujících screenshotech.

   

 
Přepínače v notifikační nabídce a notifikace na uzamčené obrazovce

  
Hlavní obrazovka a nabídka s programy

  

  

 
Nabídka naposledny spuštěných aplikací a systémové nastavení

  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Hezky to zprasil. osa Z nikde, stíny taky ne a celkově si z MD asi vybral jen co chtěl, aniž by si přečetl, k čemu a jak to slouží.

  • Na tohle je Samsung expert. Vezmeme vzhledově povedený Android 5.0 a totálně ho zprasíme k nepoznání po vzhledové i funkční stránce.

  • Fajn ze vzali TW z S5 tohle se mi libiii :) pecicka at uz to je, teda doufam ze to bude a neprekopou to jinak :)

  • Já myslel, že otevřenost Androida je výhoda. Že je dobrá k odlišení výrobců a ne k tomu, aby to všichni udělali podle jednoho mustru.

   Samsung to sice dost zprasil, ale zato vede v AnTuTu :)

  • Vojta (neregistrovaný)

   Otevřenost androidu je super, ale vzít něco, co v originálu vypadá skvěle a kompletně to zprasit mi nedává logiku.

 2. SIlver (neregistrovaný)

  No pořád lepší jak vzhled od LG :D

  • Robert (neregistrovaný)

   Vlastním LG G2 a vzhled je náhodou velmi pěkný. Je to subjektivní záležitost.

  • Vzhled není subjektivní záležitost. Subjektivní je pouze vkus. V umění, designu a dokonce i ve sportu (gymnastika, krasobruslení) je mezi odborníky většinou shoda na tom, co je kvalitní a co ne. Má to svá pravidla.

 3. Konverz (neregistrovaný)

  Libi se me, ze pulka lidi na TouchWiz nadava, ale stejne si ty Samsugy koupi:) A to se nebavim o designu telefonu…nepoznam topmodel od stredni tridy.Snad jen Galaxy A to lehce vylepsil, abych jen nekritizoval.

 4. fu, tak potom co som dnes videl tu primitivnu reklamu na aplha to ani nemoze vyzerat inak…hnusne to je ako cely samsung, takze vlastne sa ani necudujem, aj ked som naivne dufam ze to nebude take otrasne ako doteraz…my bad, my bad

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).