Android 4.0 nabídne nativní podporu pro stylusy

Doby kdy smartphonům kralovaly rezistivní (odporové) displeje jsou již nenávratně pryč a s tím i přítomnost stylusů. Apple nás svým iPhonem naučil ovládat telefony pouze pomocí prstů, což je pro běžného uživatele nejsnazší a nejpřirozenější způsob. Nicméně jsou situace, kdybychom stylus přeci jen uvítali. To si zřejmě uvědomili i někteří výrobci (Samsung, HTC, Lenovo) a do své nabídky zahrnuli zařízení s podporou pro stylusy. Bohužel s použitím stylusů se u operačního systému Android nepočítalo a tím pádem bylo jejich využití velmi omezené. To se má však s příchodem Androidu 4.0 ICS změnit.

-

Systém již nativně nabídne plnou podporu pro práci se stylusem, kdy dokáže analyzovat i jeho úhel sklonu a vyvinutý tlak. To vývojářům dává zcela nové možnosti pro vývoj daleko propracovanějších aplikací a grafických editorů. Díky tomu Google počítá i se vstupem do firemního sektoru, kdy půjde například snadno podepsat potřebné dokumenty přímo na displeji tabletu. Bude velice zajímavé sledovat jak se výrobci s novou funkcí poperou a jak ji dokážou do svých zařízení implementovat. Dovolím si tvrdit, že tímto krokem si Google zajistil velký náskok, jelikož žádný z jeho konkurentů podobnou možnost nenabízí.

Zdroj: Engadget

Autor článku Richard Streit
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku