Domů » Bleskovky » Android 11 beta je dostupný i pro řadu OnePlus 8. Má ale velké množství chyb

Android 11 beta je dostupný i pro řadu OnePlus 8. Má ale velké množství chyb

V tomto týdnu vyšla první veřejná beta verze Androidu 11, kterou si hned v první den mohli stáhnout majitelé smartphonů Google Pixel. Nyní se do programu přidávají smartphony OnePlus 8 a 8 Pro, ovšem s instalací buďte opatrní – není tak jednoduchá jako u Pixelů a systém na telefonech od OnePlus neběží úplně stabilně a bez chyb.

S instalací Androidu 11 na OnePlus 8 a 8 Pro opatrně

Zatímco smartphony Pixel lze zařadit do programu Android beta na webu a nainstalovat testovací verzi formou OTA aktualizace, do telefonů OnePlus je nutné ROM se systémem manuálně naflashovat. Tento proces vede ke ztrátě veškerých dat v telefonu a výskyt možného problému může skončit znefunkčněním zařízení. Odkazy ke stažení ROM najdete v tomto příspěvku na fóru OnePlus.

oneplus 8 green

OnePlus také varuje, že beta verze Androidu 11 není vhodná pro každodenní použití, a to z důvodu výskytu následujících chyb:

  • Nefunguje odemykání obličejem
  • Nefunguje Google Assistant
  • Nefungují videohovory
  • Některé prvky uživatelského rozhraní nevypadají, jak mají
  • Některé aplikace nemusí fungovat korektně
  • Systém může být nestabilní

onepus

Pokud se i přes toto upozornění do instalace pustíte, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments