Domů » Bleskovky » Američan přes bitcoiny „vypral“ téměř 7 miliard korun

Američan přes bitcoiny „vypral“ téměř 7 miliard korun

Americké ministerstvo spravedlnosti obvinilo Larryho Deana Harmona z Ohia za provozování kryptoměnové služby na praní špinavých peněz s názvem Helix. Prostřednictvím tzv. mixování bitcoinu měl vyprat více než 300 milionů dolarů (tj. přibližně 6,8 miliardy korun).

Podle ministerstva spolupracoval při provozu služby s nyní již zavřeným neblaze proslulým darknetovým tržištěm AlphaBay a v letech 2014–2017 v rámci ní vyměnil více než 350 tisíc bitcoinů. Zákazníci mohli posílat bitcoiny příjemcům způsobem, který byl navržen tak, aby skryl transakci a vlastníka bitcoinu. Tato operace, které se říká mixování bitcoinů, umožňuje majiteli smíchat jeho kryptoměnové transakce za účelem jejich skrytí před zraky úřadů, často pro zakrytí ilegálních aktivit, jako je např. prodej drog.

Na jak dlouhou dobu bude Larry Dean odsouzen, zatím není známo, ale vzhledem ke vzniklé škodě a nekompromisním americkým zákonům to rozhodně nebude krátká doba.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments