Domů » Bleskovky » Alcatel OneTouch Pop Star a Pop Up: Sázka na originální kryty z plastu, kůže či džínoviny

Alcatel OneTouch Pop Star a Pop Up: Sázka na originální kryty z plastu, kůže či džínoviny

Možnost vyměnit si zadní kryt telefonu za jiný byl hlavní benefit telefonů před dobou smartphonovou, kryty různých barev a motivů zdobily jak seriózní kamenné obchody, tak stánky na pouti. Že se historie opakuje, dokazuje například značka OnePlus, která pro své telefony nabízí několik druhů zad z rozličných materiálů, či Motorola se svým generátorem Moto Maker. Na originální kryty také vsází společnost Alcatel Touch, která na veletrhu IFA představila dvě nové low-endové telefony Pop Star a Pop Up.

 

Alcatel OneTouch Pop Up

Oba telefony vypadají na první pohled stejně, liší se však vnitřní hardwarovou výbavou. Zobrazovačem je v obou případech pětipalcový displej s HD rozlišením, nad nímž našla své místo 5megapixelová čelní kamerka. Vybavenější model Pop Up disponuje 13MPx hlavním fotoaparátem a pohání jej osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 610 s taktem 1,4 GHz za pomoci 2 GB operační paměti. Vnitřní paměť nabídne 16 GB prostoru a je možné její rozšíření paměťovou kartou.

  

Telefon nabízí podporu sítí LTE a do jeho útrob lze vložit hned dvě SIM karty. Baterie má kapacitu 2 000 mAh, operačním systémem je Android 5.0 Lollipop. Telefon bude k dispozici v černé, modré, oranžové, bílé a červené barvě, cenu ani dostupnost bohužel prozatím neznáme.

 

 

Alcatel OneTouch Pop Star

Druhý model nabízí slabší výbavu, za to větší množství vyměnitelných krytů, které se neomezují pouze na plast, ale přidávají i kůži či džínovinu. Displej a čelní kamerka zůstávají stejné jako u modelu Pop Up, zadní fotoaparát si nicméně pohoršil na 8 Mpx.

 

Telefon přijde na trh ve dvou variantách – model bez podpory LTE pohání čtyřjádrový MediaTek MT6580 s taktem 1,3 GHz a jeho vnitřní paměť je pouze 8 GB, model s podporou LTE pohání MediaTek MT6735P a jeho vnitřní úložiště je dvojnásobné.

  

Oba modely pak disponují 2 GB operační paměti, slotem na microSD kartu a funkcí dual SIM. Stejně jako Pop Up si berou energii z 2 000 mAh baterie. Cenu ani dostupnost Alcatelu OneTouch Pop Star bohužel neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).