Domů » Bleskovky » Alcatel OneTouch Pop 8S: 8 palců s LTE oficiálně v Česku za 5290 korun

Alcatel OneTouch Pop 8S: 8 palců s LTE oficiálně v Česku za 5290 korun

Pokud sháníte relativně levný tablet s podporou nejrychlejších sítí LTE, máte nyní možnost oficiálně zakoupit v Česku 8palcový tablet Alcatel OneTouch Pop 8S, který byl představen v září na veletrhu IFA. Čeští operátoři si za tento kousek řeknou o 5 290 Kč, co za tyto peníze dostanete? 

  

Tablet disponuje 8“ IPS displejem o rozlišení 1280 × 800 pixelů, nad ním se vyhřívá 2megapixelová kamerka pro videohovory, záda jsou vybavena 5megapixelovým snímačem. Tloušťka zařízení je 7,99 mm, váží 325 gramů a to včetně 4 060mAh baterie. Díky slotu na SIM kartu je možné s tímto tabletem nejen surfovat na internetu, ale rovněž volat či posílat SMS.

   

Uvnitř tepe čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz podpořený 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť tvoří 8 GB EMMC úložiště, je však možné rozšíření o paměťové microSD karty. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0 s podporou OTG, GPS, infraport využitelný pro ovládání domácích spotřebičů a již zmíněný slot na SIM kartu. Na tabletu je nainstalován Android ve verzi 4.4, k dispozici bude v bílé barvě. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).