Domů » Články » Alcatel OneTouch na CESu představil multiplatformní smartphone Pixi 3 a novinky řady Pop

Alcatel OneTouch na CESu představil multiplatformní smartphone Pixi 3 a novinky řady Pop

Multiplatformní smartphone ve čtyřech úhlopříčkách displeje, dva smartphony Pop, konvertibilní tablet a chytré hodinky. Alcatel OneTouch se na veletrhu CES skutečně činil, i když se jedná o modely pro nenáročné zákazníky.

K prezentaci svých nových produktů využila veletrh CES i společnost Alcatel OneTouch. Ta nás již před samotným veletrhem nalákala na levný smartphone, který dokáže provozovat systém Android, Windows Phone nebo Firefox OS a k dispozici bude ve čtyřech úhlopříčkách displeje. K němu Alcatel OneTouch přihodil vlastní chytré hodinky, rozšířil řadu telefonů Pop a doplnil do ní 10palcový tablet s připojitelnou hardwarovou klávesnicí. Kromě toho jsme se dočkali také premiéry chytrých hodinek Watch (preview).

Alcatel OneTouch Pixi 3

Začněme nejprve novou řadou smartphonů Pixi 3, kterou tvoří celkem 4 modely odstupňované velikostí úhlopříček od 3,5“ do 5“. I když se jedná o low-endové telefony, jejich největší benefit má být možnost vybrat si operační systém z trojlístku Android, Windows Phone nebo Firefox. A aby byla svoboda výběru kompletní, přihodil výrobce velké množství vyměnitelných zadních krytů v 9 barvách.

  

Nejméně vybaveným modelem je 3,5“ model, který jako jediný nebude prodáván ve variantě s podporou sítí LTE. Vyčnívá také na dnešní dobu prehistorickým rozlišením displeje – 320 × 480 pixelů. O pohon se stará dvoujádrový čip MediaTek MT6572M s taktem 1,0 GHz podpořený 512 MB RAM. Vnitřní paměť nepotěší kapacitou 4 GB, naštěstí je možné rozšířit ji paměťovou kartou do velikosti 32 GB. O pořizování snímků se bude starat 2 nebo 5 megapixelový (podle varianty) fotoaparát na zádech, vepředu pak dlí VGA nebo 1,3 Mpx kamerka.

  

4“ a 4,5“ varianty telefonu Pixi 3 mají prakticky stejnou výbavu, která zahrnuje čipset MediaTek MT6572M s taktem 1,0 GHz u 3G verze, verzi s podporou LTE pohání čtyřjádro Mediatek MTK6735M s taktem 1,1 GHz. Velikost RAM a vnitřní paměti je 512 MB / 4GB + microSD karta. 4“ model má displej s rozlišením 480 × 800 pixelů, větší kus přidává ve vertikálním směru dalších 54 pixelů. Rozlišení hlavního fotoaparátu bude variantně 5 nebo 8 megapixelů, čelní kamerka si vysloužila rozlišení 1,3 nebo 2 megapixely.

  

Poslední model disponuje úhlopříčkou displeje 5“ na níž se ubytovalo 480 × 854 pixelů. 3G verzi pohání 1,3GHz dvoujádro MediaTek MT6570 nebo MT6580, motorem pro LTE model je čtyřjádrový Snapdragon 210 (MSM8909) s taktem 1,1 GHz. Paměti jsou opět tvořeny kombem 512 MB / 4 GB, bude však existovat varianta s dvojnásobkem pamětí. Nepřehledná situace je mezi fotoaparáty, hlavní bude ve variantách 5, 8 nebo 10 Mpx, čelní kamerka pak nabídne variantně rozlišení 0,3; 1,3; 2 nebo 3 megapixely.

 

Všechny modely nabídnou variantně podporu dual SIM a tradiční bezdrátovou konektivitu tvořenou Wi-Fi, Bluetooth a ve výbavě nechybí ani GPS. Bohužel pod jedním jménem Pixi 3 nabízí výrobce nepřeberné množství telefonů s rozličnými parametry, přičemž svoboda výběru operačního systému bude zřejmě velmi omezená.

      

Systém Windows Phone totiž pracuje pouze s čipy od Qualcommu a za takového konstelace by měl běžet pouze na 5“ LTE modelu, Alcatel OneTouch však dlaždicový systém zmiňuje i u verze se 4“ displejem. Android je u 3G modelů ve verzi 4.4 Kitkat, LTE verze dostanou do vínku novější Lollipop. 

Alcatel OneTouch Pop 2

Nad řadu Pixi 3 je postavená řada telefonů Pop 2, v loňském roce Alcatel OneTouch představil 4,5“ model, nyní k němu přidává další dva s úhlopříčkou displejů 4 a 5 palců. Naštěstí v tomto případě se nejedná o hokej parametrů, většina výbavy je pro všechny tři modely stejná. Motorem je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz podpořený 1 GB operační paměti. Vnitřní paměť je 8 GB a lze ji rozšířit microSD kartou.

  

Rozdíly hledejme v rozlišení displejů a fotoaparátů, 4palcový model má na displeji 480 × 800 bodů, 5palcový pak 720 × 1 280 bodů. Dvojice fotoaparátů má u vyššího modelu rozlišení 8 a 2 megapixely, u menšího 5 a 0,3 Mpx. Zadní fotoaparát je opatřen přisvětlovací LED diodou.

   

Oba telefony bude možné koupit ve variantě dual SIM, podporují sítě LTE a budou v nabídce v mnoha barevných verzích. Operačním systémem nových modelů je Android ve verzi 5.0 Lollipop. 

Alcatel OneTouch Pop 10

Řada Pop čítá i několik tabletů, k nimž nyní jejich výrobce přidal první konvertibilní zařízení. Je jím 10“ tablet s hardwarovou klávesnicí, který navíc disponuje slotem na SIM kartu, umožňující používat jej v datových sítích LTE, ale rovněž dokáže obsloužit telefonní funkce.

  

Základem zařízení je tablet s úhlopříčkou displeje 9,6“ a rozlišením 800 × 1 280 pixelů. V jeho útrobách tepe čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz (patrně Snapdragon 410 jako u telefonů Pop 2) doplněný o 1 GB operační paměti a 8 GB úložiště. O paměťové kartě se výrobce ve specifikacích nezmiňuje, její přítomnost nelze vyčíst ani z přiložených renderů.

  

Tablet je dále vybaven dvěma fotoaparáty, hlavní nese rozlišení 5 megapixelů a je doplněn LED diodou, čelní kamerka disponuje rozlišením 2 megapixely. Bezdrátovou konektivitu obstarává Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.0, o výdrž se stará baterie o kapacitě 4 600 mAh. Výrobce se pyšní hmotností 400 gramů a tloušťkou 7,9 mm.

  

Klávesnice se k tabletu připojuje mechanicky, ke komunikaci mezi oběma částmi se stará čtveřice pinů na zádech tabletu. Operačním systémem je Android ve verzi 5.0 Lollipop. Tablet bude nabízen v bílé barvě. 

Ceny a dostupnost

Alcatel OneTouch nás doslova zaplavil paletou zařízení, které ale svojí výbavou nijak neoslní, budeme především zvědaví na onu multiplatformnost modelu Pixi 3. Bohužel se čínský výrobce prozatím nepochlubil ani cenou, ani dostupností jednotlivých modelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Cyril S. (neregistrovaný)

    Alcatelu fandím, ale ty Pixi na mě působí poněkud plastově, kor ve spojení s tím Materialem. Ještě jim chybí webOS a Ubuntu :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).