Sledujte nás na YouTube

Alcatel OneTouch chystá vlastní chytré hodinky s kulatým displejem a nízkou cenou

Ani společnost Alcatel OneTouch neunikla současnému trendu nositelné elektroniky a chystá svého zástupce v této kategorii. Redaktoři serveru Engadget již měli možnost si chystaný kousek s kruhovým ciferníkem prohlédnout, bohužel vnitřní hardwarovou výbavu zatím výrobce tajil.

  

Víme však, že hodinky bude pohánět vlastní softwarové řešení, které umožní hodinkám ovládat na dálku některé funkce spárovaného mobilního telefonu, například hudební přehrávač nebo spoušť fotoaparátu, samozřejmostí je zobrazování notifikací příchozích a zmeškaných událostí. Hodinky navíc obsahují senzor pro měření tepu a kompas, nabíjení bude probíhat skrze USB konektor v pásku. Vzhled číselníku bude možné libovolně měnit.

    

Kdy se toto příslušenství dostane do prodeje zatím Alcatel OneTouch neprozradil, cena však nemá překročit 99 EUR (2 800 Kč), čímž se má tento model stát nejlevnějšími chytrými hodinkami s kruhovým displejem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *