Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Alcatel na MWC přiveze 5 smartphonů, jeden z nich má být modulární

Alcatel na MWC přiveze 5 smartphonů, jeden z nich má být modulární

Společnost TCL, která vyrábí telefony Alcatel a BlackBerry, přiveze na MWC spoustu novinek. Kromě napůl představeného smartphonu BlackBerry Mercury (více informací) má TCL přivézt na barcelonský veletrh rovnou pět Alcatelů, přičemž jeden z nich má nabídnout modulární konstrukci.

alcatel-2

Modulární smartphony v loňském roce nezaznamenaly příliš velký úspěch, Project Ara od Google zcela skončil, LG G5 u zákazníků propadl, jedinou světlou výjimkou jsou smartphony Moto Z od Lenova. Alcatel prý u svého telefonu zvolí řešení napůl inspirované LG, napůl Lenovem – pro výměnu modulu bude nutné sejmout z telefonu zadní kryt a nahradit jej jiným, avšak nebude nutné při tomto kroku vytahovat baterii a restartovat telefon. Na internet se dostaly rendery designového zadního krytu tvořeného mnoha diodami, které umí pulzovat a měnit barvy. Doufáme však, že TCL nabídne i smysluplnější příslušenství.

alcatel-1

Telefon samotný má pohánět blíže nespecifikovaný osmijádrový procesor od MediaTeku, a má dostat 13Mpx fotoaparát s duální LED. Cena je očekávána na úrovni 320 dolarů (asi 8 tisíc korun bez DPH), představení proběhne patrně již 26. února.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments