Domů » Bleskovky » Alcatel Idol Pro 4 má ve světě mobilních Windows nabídnout nejlepší možnou výbavu

Alcatel Idol Pro 4 má ve světě mobilních Windows nabídnout nejlepší možnou výbavu

Již brzy zřejmě přestane platit pravidlo, že to nejlepší ze světa mobilních Windows vám nabídnou pouze smartphony Nokia/Microsoft Lumia. Dokázala to například společnost Hewlett-Packard na veletrhu MWC se svým nabušeným modelem Elite x3, ten však cílí především na firemní klientelu (více informací). Obdobnou výbavu by nicméně měl nabídnout i připravovaný model Alcatel Idol Pro 4, který má zamířit spíše do rukou běžných spotřebitelů.

Alcatel_IDOL 4_barvy

Podle specifikací, které zveřejnil server NokiaPowerUser, bychom se měli dočkat tabletofonu s 6palcovým Full HD (možná Quad HD) displeje, velmi tenkým kovovým tělem a výkonným hardwarem. Srdcem má být totiž Qualcomm Snapdragon 820 podpořený 4 GB RAM, díky čemuž nebude tento smartphone ochuzen o funkci Continuum, údajně v rozšířené verzi, o které se snad dozvíme bližší informace později.

Joe Belfiore, Microsoft Corporate Vice President of Operating Systems Group, demonstrates Continuum for phones at the Microsoft Build conference in San Francisco, Wednesday, April 29, 2015. While Microsoft has already previewed some aspects of the new Windows 10, a parade of top executives will use the conference to demonstrate more software features and app-building tools, with an emphasis on mobile devices as well as PCs. (AP Photo/Jeff Chiu)

Pro ukládání dat má sloužit 64GB úložiště, na pořizování snímků bude údajně připravena dvojice fotoaparátů o rozlišení 22 a 10 Mpx. Alcatel Idol Pro 4 má být představen v létě letošního roku s Windows 10 Mobile Redstone 1 na palubě. Telefon má údajně prodávat americký T-Mobile, dostupný však má být i v odblokované variantě v oficiálním obchodě Microsoftu, tudíž bychom se jej mohli dočkat i v naších končinách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
55 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments