Domů » Bleskovky » Alcatel Idol 4 Pro má přinést virtuální realitu do světa Windows 10 Mobile

Alcatel Idol 4 Pro má přinést virtuální realitu do světa Windows 10 Mobile

Ještě letos by měl Alcatel představit smartphone Idol 4 Pro, který bude pohánět systém Windows 10 Mobile. Podle spekulací se má jednat o vlajkovou loď v pravém slova smyslu, tedy s maximální porcí výkonu a podporou počítačového režimu Continuum. A kromě toho bychom se poprvé mohli ve světě mobilních Windows dočkat virtuální reality.

AlcatelIdol4-840x473

Naznačuje to aplikace VRLauncher od TCL, která se usadila v obchodě aplikací, a která má poskytovat virtuální obsah nejen pro smartphony, ale také počítače a prezentační tabuli Surface Hub. Kromě toho se prý spousta odkazů na podporu virtuální reality má nacházet v knihovnách samotné ROM pro tento telefon. Podle německého serveru Winfuture.de má Alcatel prodávat Idol 4 Pro v krabičce, která je z části tvořena brýlemi pro virtuální realitu, podobně jako v případě „androidího“ Alcatelu Idol 4.

alcatel-idol-pro-4-lead

Alcatel Idol 4 Pro má dostat 5,5″ displej a pohánět jej má čipset Qualcomm Snapdragon 820 za podpory 4 GB RAM. Bohužel stále není jisté, zda se Alcatel Idol 4 Pro podívá do světa, anebo se bude jednat pouze exkluzivní zařízení pro americký T-Mobile.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. lerion (neregistrovaný)

  No ja teda nevim, ale na moji Lumii 950 mi virtualni realita beha naprosto v pohode. Co ma Alcatel prinest do sveta Windows Mobile?

  Vi vubec autor, jak VR funguje? Ze k tomu staci prakticky jakekoli zarizeni s gyroskopem a displejem?

 2. Martin Alexandr

  Pro někoho možná lákadlo kam koupi pro jiné ne, ale oceňuji snahu Alcatelu, jen tak dál :)

 3. Aldo (neregistrovaný)

  WM rozhodně mrtvé nejsou, jejich čas přijde. Dospělí je užívat budou, Android nechají dětem, iPhone snobům :-)

  • Peter Kotrčka (neregistrovaný)

   to bude krasny svet, kedy 15 rocni nechaju na policii pri vybavovani OP telefon s Androidom ak onecne dostanu vysnivany dospelacky telefon s WM. svet bude o krok blizsie k mieru

  • Aha takže těch 80℅ (přibližný podíl Android OS) jsou děti, 15℅ jsou snobi, dospělí snad :D a zbylých 5% se dělí mezi dospelaky s wp/wm, bb,symbian,palm os,tizen,bada a původní Windows mobile,firefix a ty na které jsem zapomel? Zajímavá úvaha.

 4. Nelíbí se mi.

 5. Ota (neregistrovaný)

  na Lumii 820 jsem provozoval taky VR bryle s aplikacema …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).