Domů » Bleskovky » Alcatel chystá dva nové Idoly: Vlajkovou loď s Windows 10 a kompaktní Android

Alcatel chystá dva nové Idoly: Vlajkovou loď s Windows 10 a kompaktní Android

Evan Blass alias @evleaks nás v týdnu lehce zmátl rovnicí Alcatel Idol 4S + Windows 10 Mobile = Idol 4 Pro, z níž jsme usoudili, že chystaná vlajková loď Alcatelu s Windows 10 bude mít stejnou výbavu jako model Idol 4S. Stejný bude ale patrně pouze design, vnitřní hardwarová výbava bude mířit mnohem výše. Naznačuje to jak nový článek @evleks pro server VentureBeat, tak objevený záznam v benchmarku GFXBench.

Alcatel Idol 4 Pro

Podle nových informací má být Alcatel Idol 4 Pro tabletofon s 6″ AMOLED displejem o Full HD rozlišení. Jak je u Idolů zvykem, telefon má být symetrický podle vertikální i horizontální osy, takže správnou orientaci poznáte jen podle polohy čoček fotoaparátu a pozice hardwarových tlačítek. Jsme zvědaví, zda si s libovolnou orientací poradí i systém Windows 10 Mobile.

idol4pro

Potřebám systému má sloužit procesor Qualcomm Snapdragon 820 podpořený 4 GB RAM, což je konfigurace plně dostačující k provozování režimu Continuum. Velkorysé má být vnitřní úložiště, jehož kapacita má být 64 GB. Alcatel Idol 4 Pro údajně dostane dvojici fotoaparátů o rozlišení 21 a 8 Mpx a baterii o kapacitě 3 000 mAh. Chybět nemá ani čtečka otisků prstů na zadní straně, která bude sloužit k verifikaci uživatele skrze platformu Windows Hello. Představení telefonu očekáváme někdy v druhé polovině letošního roku.

alcatel pro

Alcatel Idol 4 Mini

Dalším chystaným modelem řady Idol 4 má být model s přídomkem Mini. Nenechme se ale zmást, nejedná se o žádného prcka, ale o dnes už standardní smartphone s 5″ HD displejem, který je pouze lehce menší než modely Idol 4 a 4s.

idos6mini
Telefon má přijít v několika konfiguracích, které zahrnují buď čtyřjádrový čipset MediaTek MT6738, či osmijádrový MediaTek MT6750. Paměť RAM má být variantně 1, 2 nebo 3 GB, vnitřní úložiště pak má být dostupné v kapacitách 8, 16 a 32 GB. O pořizovaní snímků se údajně postará dvojice fotoaparátů o rozlišení 13 a 5 Mpx, baterie má dostat kapacitu 2 400 mAh. I tento telefon nemá postrádat čtečku otisků prstů, tvořit ji bude hardwarové tlačítko umístěné pod displejem. Datum představení nejmenšího Idolu zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments