Domů » Bleskovky » Aktuální finanční výsledky HTC: Výroba Pixelů zřejmě značku vytáhla z bryndy

Aktuální finanční výsledky HTC: Výroba Pixelů zřejmě značku vytáhla z bryndy

HTC má za sebou finančně nejúspěšnější měsíc, a vlastně i celé čtvrtletí. V září tchajwanská společnost utržila 9,332 miliard TWD (asi 7,223 miliard korun), což je o 42 procent více než v srpnu, a o 31,3 procent více než ve stejném období v loňském roce.

htc_logo

I když to oficiálně potvrzené není, v nezanedbatelném nárůstu v příjmů by mohly mít prsty v týdnu představené smartphony Google Pixel. HTC totiž u těchto telefonů funguje jako OEM výrobce – telefony si údajně vyvinul a navrhl sám Google a tchajwanská společnost „pouze“ vyrobila komponenty a Pixely smontovala. Díky tomu jí odpadly veškeré náklady na vývoj a marketing a navíc již zřejmě dostala od Google zaplaceno za první várku, aniž by byl prodán jediný kus. Počáteční (ne)úspěch Pixelů tak může určit velikost dalších objednávek od Google a tedy i další jisté příjmy do pokladničky HTC.

Google Pixel

Součet příjmů ze všech tří měsíců ve třetím kvartále pak dává dohromady 22,23 miliard TWD (17,02 miliard korun), což je mírný meziroční nárůst, který by ve výsledku mohl znamenat i drobný zisk. Po pěti po sobě jdoucích čtvrtletích ve ztrátě by se rozhodně jednalo o velký úspěch. Na kompletní kvartální výsledky si ale ještě musíme počkat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. A nebylo by lepší kdyby se HTC vykašlalo na Své modely a dělal jen Pixel? Je to zachrání a Googlu to vadit nebude. A LG by vyráběl menší model a HTC vetší nebo i Compact. Tím by byli tři 4,6″a 5,2″ a 5,7″.

 2. „…tchajwanská společnost „pouze“ vyrobila komponenty a Pixely smontovala.“ Tzn. že je výrobce flash NAND, LCD i OLED, SoC, atd.? A to pod značkou HTC? Proč se nesetkáváme s články, že od HTC má ten a ten výrobce to a to? Nebo oni jsou dodavatelem jen sobě a nyní Google? Jsem z toho nějak zmatený:)
  Někde se to přirovnávalo k Foxconnu, ale ten má jen výrobní linky na montáž komponent, sám nemá žádné licence (no asi vyjma těch od koupeného Sharpu). Ale Foxconn vytěžuje linky i pro výrobu pro jiné společnosti….

 3. Tak foxconn je smulvmi výrobce, montovna pro xx výrobců, co vim vlastní výrobní linky ma snad jen Samsung a huawei ostatní se spoléhají na asi největší F, mas patrně větší přehled tak dopln oprav pokud se mylim uni

  • Proto se ptám:-) Pokud je návrh od Google, výroba je od HTC, ergo mají linky. Ale nějak se moc nemluví o tom, pro koho vyrábí. Asi pro nikoho, když OEM jim vydělává až teď. Takže mají linky a ty zatěžují jen svou malou výrobou? A skutečně dělají dokonce i komponenty? Nepamatuji se, že bych četl „HTC přešel na ten a ten výrobní proces“, atd.

   • HTC jako OEM vyrobce zacinal, takze mu mohly nejake vyrobni kapacity zbyt. Naroky na vyrobni kapacity Pixelu budou nejspis nesrovnatelne s naroky na vyrobu iPhonu.

   • Může být, ale dle mě to max. bude montovna jako Foxfconn, ne výrobce komponent. Vždyť s jejich pidi cashflow by absolutně nemohli vyvíjet výrobní procesy dle mě…

   • Nechci se mylit a možná si to pleti, ale nenajima si náhodou Qualcomn výrobní kapacity u Samsungu?

   • Komponenty jako jednotlive cipy (ani jen rezani waferu a zapouzdrovani) a senzory nevyrabi ani nikdy nevyrabelo. Nejspis vyrabi komponenty ve smyslu osazeny plosny spoj, coz nemusi byt u montoven samozrejmost.

 4. Uni
  Vlastni výrobu ma HTC sotva, navrhnou a nechají s montovat u smluvních výrobců, z velké části patrně největšího na světě, tedy TW foxconn a mají ho tzv. „Doma“, na druhou stranu nějakou vlastni linku mohou mít také.
  Skutečnými výrobci tedy cobse týče komponent pro mobily zvtech známých,budou Samsung a huawei, to bude tak vše.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).