Domů » Články » Action Launcher Pro: Originálně řešená domácí obrazovka pro Android (tip)

Action Launcher Pro: Originálně řešená domácí obrazovka pro Android (tip)

Action Launcher Pro je originálně řešené uživatelské prostředí pro operační systém Android. Nabízí poměrně jednoduché zobrazení pro programy, widgety a zástupce a rozhodně stojí za pozornost.

Alternativní launchery jsou pro Android od počátku; většina z nich bere originální uživatelské rozhraní a přidá k němu určitá vylepšení a pár změn. Action Launcher na to jde trochu jinak, mění některé zaběhnuté konvence a doplňuje je dobrými nápady. Na dnešních telefonech s většími displeji je užívání alternativního launcheru často nutností, jelikož mít na pětipalcovém zařízení mřížku aplikaci 4×4 určitě není efektivní využití místa.

Hlavní změnou je přesunutí nabídky aplikací z tradičního menu. Nachází se na boku a dostaneme se k ní přes příslušnou ikonu v levém horním rohu nebo jednoduchým pohybem vpravo. Nabídka je tak rychle přístupná a dá se v ní pohodlně vyhledávat, trochu to připomíná nabídku aplikací ve Windows Phone. Užitečná funkce je, že můžete nepoužívané aplikace ze seznamu vyřadit.

Dají se samozřejmě rychle najít ve vyhledávání, ale zmenšení seznamu aplikací usnadní orientaci a zrychlí práci se zařízením. Jednoduchým gestem v horizontálním směru se z nabídky s progamy přepnete do seznamu widgetů.

  
Snadné skrývání aplikací

Další zajímavou novinku přináší práce se složkami – nad složkou můžete vytvořit tzv. „cover“, který ji zakrývá. Dotekem na takovou složku se spustí aplikace, která tvoří „cover“ a lehkým tažením po ikoně aplikace se otevře složka. V reálném provozu je to velmi intuitivní. Například máte na vrchu nejčastěji užívanou aplikaci na posílání zpráv a po tažení vám vyskočí další, které máte ve svém zařízení.

 
Mezi složkou s „cover“ a bez přepínáte velmi jednoduše.

Podobnou funkci nabízí i při práci s widgety. Aplikace, které je nabízí u sebe mají malou ikonu a tažením po nich vyskočí widget. Přiznám se, že raději rovnou zapnu celou aplikaci než widget, ale každý užívá své zařízení jiným způsobem. Tato funkce jde v nastavení úplně zakázat, přijde mi, že při jejím povolení došlo k mírnému zpomalení chodu launcheru, možná i proto je označená jako experimentální funkce.

  
Widgety mohou rychle vyskakovat v okně 

Mezi experimentálními funkcemi se nachází i možnost užívat domovskou obrazovku na šířku.

   

Aplikace mění zlehka i vyhledávání, soustředí se primárně na prohledávání obsahu zařízení a pracuje velmi rychle. Můžete se tak dostat k aplikacím, kontaktům, nebo rychle přeskočit do standartní vyhledávací aplikace od Google.

  
Rychlé vyhledávání v praxi

Standartní funkce, které z Andoroidu znáte, jsou zachovány, jako více ploch, práce s widgety apod. Nevýhodou by pro někoho mohla být cena, aplikace stojí 79 korun a neexistuje dočasná nebo omezená verze na vyzkoušení. Na druhou stranu většina kvalitních launcherů se pohybuje na stejné ceně a Action Lauchner přináší funkce, které mohu být zrovna pro vás klíčové.

David Podzimek

Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments