Action Launcher Pro: Originálně řešená domácí obrazovka pro Android (tip)

Action Launcher Pro je originálně řešené uživatelské prostředí pro operační systém Android. Nabízí poměrně jednoduché zobrazení pro programy, widgety a zástupce a rozhodně stojí za pozornost.

Alternativní launchery jsou pro Android od počátku; většina z nich bere originální uživatelské rozhraní a přidá k němu určitá vylepšení a pár změn. Action Launcher na to jde trochu jinak, mění některé zaběhnuté konvence a doplňuje je dobrými nápady. Na dnešních telefonech s většími displeji je užívání alternativního launcheru často nutností, jelikož mít na pětipalcovém zařízení mřížku aplikaci 4x4 určitě není efektivní využití místa.

Hlavní změnou je přesunutí nabídky aplikací z tradičního menu. Nachází se na boku a dostaneme se k ní přes příslušnou ikonu v levém horním rohu nebo jednoduchým pohybem vpravo. Nabídka je tak rychle přístupná a dá se v ní pohodlně vyhledávat, trochu to připomíná nabídku aplikací ve Windows Phone. Užitečná funkce je, že můžete nepoužívané aplikace ze seznamu vyřadit.

Supercharge Android's widgets with shutters - Action Launcher

Dají se samozřejmě rychle najít ve vyhledávání, ale zmenšení seznamu aplikací usnadní orientaci a zrychlí práci se zařízením. Jednoduchým gestem v horizontálním směru se z nabídky s progamy přepnete do seznamu widgetů.

  
Snadné skrývání aplikací

Další zajímavou novinku přináší práce se složkami – nad složkou můžete vytvořit tzv. „cover“, který ji zakrývá. Dotekem na takovou složku se spustí aplikace, která tvoří „cover“ a lehkým tažením po ikoně aplikace se otevře složka. V reálném provozu je to velmi intuitivní. Například máte na vrchu nejčastěji užívanou aplikaci na posílání zpráv a po tažení vám vyskočí další, které máte ve svém zařízení.

 
Mezi složkou s „cover“ a bez přepínáte velmi jednoduše.

Podobnou funkci nabízí i při práci s widgety. Aplikace, které je nabízí u sebe mají malou ikonu a tažením po nich vyskočí widget. Přiznám se, že raději rovnou zapnu celou aplikaci než widget, ale každý užívá své zařízení jiným způsobem. Tato funkce jde v nastavení úplně zakázat, přijde mi, že při jejím povolení došlo k mírnému zpomalení chodu launcheru, možná i proto je označená jako experimentální funkce.

  
Widgety mohou rychle vyskakovat v okně 

Mezi experimentálními funkcemi se nachází i možnost užívat domovskou obrazovku na šířku.

   

Aplikace mění zlehka i vyhledávání, soustředí se primárně na prohledávání obsahu zařízení a pracuje velmi rychle. Můžete se tak dostat k aplikacím, kontaktům, nebo rychle přeskočit do standartní vyhledávací aplikace od Google.

  
Rychlé vyhledávání v praxi

Standartní funkce, které z Andoroidu znáte, jsou zachovány, jako více ploch, práce s widgety apod. Nevýhodou by pro někoho mohla být cena, aplikace stojí 79 korun a neexistuje dočasná nebo omezená verze na vyzkoušení. Na druhou stranu většina kvalitních launcherů se pohybuje na stejné ceně a Action Lauchner přináší funkce, které mohu být zrovna pro vás klíčové.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku