Domů » Články » Acer Switch Alpha 12: Kapalinou chlazený konvertibl do ČR dorazí v červnu. Známe cenu

Acer Switch Alpha 12: Kapalinou chlazený konvertibl do ČR dorazí v červnu. Známe cenu

Acer včera na tiskové konferenci v New Yorku představil nový konvertibilní notebook Switch Alpha 12, který láká na konstrukci bez ventilátoru; ten nahrazuje kapalinové chlazení LiquidLoop. Jedná se také o vůbec první pasivně chlazený notebook s procesorem Intel Core 6. generace „SkyLake“ (i7, i5 nebo i3).

Zařízení můžete používat jako notebook nebo tablet a k dispozici je také polohovatelný stojánek. Šasi je vyrobena z eloxovaného hliníku, na který navazuje kartáčová textura pro lepší přenášení. O zobrazování se stará 12,1″ IPS displej s jemným rozlišením 2 160 x 1 440 px (poměr stran 3:2), ve formě volitelného příslušenství bude možné přikoupit pero Active Pen.

Switch Alpha 12_SA5-271_03

Celkové rozměry notebooku jsou 292,1 × 201,4 × 15,85 mm, hmotnost je 1 250 gramů. Tabletová část má tloušťku 9,5 mm a hmotnost 900 gramů. K dispozici jsou dvě varianty klávesnice – standardní a podsvícená. U interního úložiště bude zákazník moci volit mezi 128, 256 nebo 512GB SSD diskem, ke kterému lze zvolit 4 nebo 8GB LPDDR3 SDRAM. Nechybí ani slot na paměťové karty microSD.

K dispozici je jeden USB 3.1 (typ C) konektor pro připojení periferií, přenos videa či napájení dalších zařízení a jeden USB 2.0. Nechybí samozřejmě ani dvoupásmová Wi-Fi 802.11ac/a/b/g/n či Bluetooth 4.0. Grafickou akceleraci zajišťuje Intel HD Graphics 512. Webová kamera dokáže snímat video ve Full HD rozlišení a při sledování filmů či poslechu hudby oceníte dvojici stereo reproduktorů.

Switch Alpha 12_SA5-271

Rozšiřující doky

Acer USB Type-C dok nabídne další rozšíření konektorů; v jeho specifikacích najdeme DisplayPort, HDMI, dva porty USB 3.1 typ C a tři porty USB typ A, zvukový vstup pro mikrofon a výstup pro připojení reproduktorů.

Dále bude k dispozici bezdrátový dok Acer ProDock Wireless podporuje více uživatelů současně při vysokorychlostním bezdrátovém přenosu pomocí standardu 802.11ad s šířkou pásma 4,6Gb/s v 600GHz pásmu. Kromě 802.11ad přístupu podporuje také 802.11ac a nabídne celou řadu portů, mezi které patří DisplayPort, HDMI, VGA a USB.

Switch Alpha 12_SA5-271_05

Konvertibl Acer Switch Alpha 12 se u nás začne prodávat v červnu, doporučená koncová cena základního modelu byla stanovena na 19 990 Kč včetně DPH. Na Slovensku se novinka bude prodávat od 727 euro.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. z toho Heat-pipe robia neskutocne halo…
    pamatam si ho, ked ho mala prva GeForce 6600GT a to je viac nez 10 rokov :D..

  2. Musím seznat, že jsem byl zprvu lehce skeptický k tomuto kousku viditelně inspirovaným Microsoft Surface. Ale překvapil. A to v pozitivním smyslu. Svoji inspiraci v mnohém překonal, především po stránce zpracování, kdy opravdu žádný vyloženě ostrý roh nebrání pohodlnému úchopu a stojánek s pogumovaným koncem se velmi dobře manipuluje. Výkon byl vždy i při pasivním chlazení velmi dobrý a stroj se nezadýchal. Pokud nechcete vláčet velký notebook a vystačíte si s Wi-Fi či mobilními daty, je to ideální stroj na práci. Outlook, poznámky ve OneNote, dokumenty ve Wordu, internet v Edge, značka ideál s Windows 10.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).