Domů » Bleskovky » Acer představil dvojici cenově dostupných sedmipalcových tabletů

Acer představil dvojici cenově dostupných sedmipalcových tabletů

Společnost Acer dnes na tiskové konferenci v New Yorku představila několik nových kousků výpočetní techniky, mezi kterými se nachází i dvojice sedmipalcových tabletů s Androidem, které zaujmou především nízkou cenou.

 

Iconia One 7

Prvním tabletem je sedmipalcové zařízení s IPS displejem o rozlišení 1 280 × 800 pixelů. V těle tabletu tepe dvoujádrový procesor Intel Atom s 1,6 GHz, společnost mu dělá 1 GB operační paměti. Úložný prostor má kapacitu 8 nebo 16 GB a je rozšiřitelný o paměťovou microSD kartu. Hlavní fotoaparát má rozlišení 5 Mpx, čelní kamerka 0,3 Mpx.

 

Tloušťka tabletu je 8,9 mm, hmotnost i s 3 700mAh baterií je příjemných 320 gramů. Operačním systémem je Android ve verzi 4.2, byl však přislíben upgrade na nejnovější Android 4.4 KitKat. Cena tohoto zařízení má být 139 EUR (asi 3 850 Kč bez daně).

Iconia Tab 7 (HD)

Druhý tablet v pořadí je rovněž sedmipalcový, jeho rozlišení však závisí na zvoleném modelu, k
dispozici bude varianta s HD displejem nebo displejem o rozlišení 1 024 × 600 pixelů. Procesorem bude čtyřjádrový MediaTek MT8382, který podpoří 1 GB operační paměti. Úložiště bude rovněž 8 nebo 16 GB a také bude rozšiřitelné paměťovou kartou.

   

Narozdíl od Iconie One bude možné tento tablet díky slotu na SIM kartu použít jako telefon. Fotoaparáty jsou stejné, jako u předchozího modelu, operační systém je Android ve verzi 4.4 KitKat. Tloušťka tabletu je 8,9 mm, jeho hmotnost pak 298 gramů. Na našem trhu bude varianta s HD displejem dostupná v červenci za cenu 4 990 Kč, levnější model pak již v červnu za 3 990 Kč.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).