Domů » Bleskovky » Acer Liquid Z6E: absolutní základ s elegantním designem a nízkou cenou

Acer Liquid Z6E: absolutní základ s elegantním designem a nízkou cenou

Společnost Acer ještě před samotným zahájením veletrhu MWC představila low-endový telefon Liquid Z6E, který za cenu 2 690 korun nabídne poměrně pohledný design a několik funkcí, které jsou obvyklé spíše u dražších modelů. Vzhledem k ceně zde ale muselo dojít i na nějaké ústupky.

liquid-z6e_features_ksp_02_large

Acer Liquid Z6E je klasický smartphone s 5″ HD IPS displejem. Potěší však 2,5D zaoblení krycího skla, a také funkce BlueLightShield, která snižuje míru vystavení modrému světlu ve třech různých úrovních.

Displeji také neubírají prostor tlačítka pro ovládání systému, ta se nachází v senzorické podobě pod ním. Nad displejem najdeme 2Mpx kamerku na tvorbu selfies, na zádech pak hlavní 5Mpx fotoaparát. Telefon je celý plastový a díky zaobleným stranám by měl perfektně padnout do ruky.

liquid-z6e_design_ksp_02_large

Liquid Z6E pohání čtyřjádrový procesor MediaTek MT6850 s taktem 1,3GHz kterému je k ruce 1 GB RAM. Data lze ukládat na 8GB vnitřní paměť nebo na kartu microSD. Ve specifikacích bohužel chybí údaj o podpoře LTE, tudíž s ní spíše počítat nemůžeme. Tuto low-endovou výbavu se snaží alespoň ospravedlnit již zmíněná nízká cena. Operačním systémem telefonu je Android 6.0 Marshmallow, dostupný je již nyní u vybraných tuzemských prodejců v bílé a černé barvě.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Za tu cenu, by to nemusela být špatná koupě.
    Hatí to ale pouze 8GB úložiště a absence LTE.

  2. Co je na tom elegantní? Obyčejná placka, která nic neumí. Zbytečně vyhozené peníze.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).