Domů » Bleskovky » Acer chystá smartphone Jade Primo 2: Druhá generace počítače v telefonu přijde příští rok

Acer chystá smartphone Jade Primo 2: Druhá generace počítače v telefonu přijde příští rok

Minulý měsíc představil Acer na veletrhu IFA smartphone s názvem Jade Primo, který lze díky systému Windows 10 Mobile, podpoře režimu Continuum a dokovací stanici částečně proměnit v počítač schopný spouštět univerzální Windows aplikace. I když tento smartphone dosud nezavítal na pulty obchodů, prezident mobilní divize Aceru ST Liu potvrdil v rozhovoru pro server Digitimes, že příští rok přijde jeho pokračovatel.

   

Acer si pro letošní rok stanovil cíl prodat pět milionů smartphonů, v příštím roce však chce toto číslo zdvojnásobit. 10 milionů prodaných kusů by mělo údajně mobilní divizi Aceru dostat do černých čísel, tchajwanský výrobce se však nevydá cestou rozšiřování mobilního portfolia, ale bude hledat nová odbytiště na nových trzích, zejména v Indii, Chile a Brazílii. Výroba smartphonů má být navíc částečně přesunuta do Indonésie.  

 Acer Jade Primo se má příští rok dočkat následovníka

ST Liu v rozhovoru také uvedl, že aktuálně je většina smartphonů značky Acer prodávána za méně než 199 dolarů (necelých 5 tisíc korun bez DPH), tuto situaci však mají zvrátit nové vlajkové modely s cenou nad 300 dolarů (7 300 Kč bez DPH). V letošním roce byl představen model Jade Primo s Windows, v příštím roce má přijít Jade Primo 2 a také herní smartphone Predator 6. Do vyšších cenových pater (600 – 700 dolarů) ale prozatím Acer podle slov ředitele mobilní divize nemíří. Nám nezbývá než doufat, že se chystané vlajkové modely dostanou i na náš trh. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Petr Dvořák

    Pokud budou Lumia 950 a XL předražené pak půjdu asi do Jade Primo.

    • Martin II (neregistrovaný)

      Myslim si ze to je tak trochu zamer od Microsoftu. Chce takto nechat cenovy priestor pre pripadnych OEM vyrobcov mobilov s Windows…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).