Domů » Články » Redakce doporučuje: 5 úkolovníků, které vám pomohou zvýšit produktivitu

Redakce doporučuje: 5 úkolovníků, které vám pomohou zvýšit produktivitu

Zapomínat na úkoly je snadné. Především pak na ty malé, které nejsou až tak urgentní, ale přesto jsou důležité. V dnešním výběru přinášíme 5 aplikací, které veškeré úkoly udrží v paměti za vás.

Pomalu se blíží i Nový rok a s ním spousta předsevzetí a úkolů, které chceme pravidelně plnit a vybudovat si z nich prospěšné návyky. Rádi na ně po prvních dnech v novém roce zapomínáme, a tak jsme pro vás dnes vybrali 5 aplikací, do kterých si můžete zaznamenávat své úkoly i cíle.

Samozřejmostí je u podobných aplikací propojení s dalšími zařízeními a platformami, ať už s PC nebo tabletem, nemusíte tedy pokaždé začínat od začátku, data se vám jednoduše zesynchronizují. U všech dnes zmíněných úkolovníků si můžete založit účet, přes který se poté připojíte na všechny dostupné platformy – nejste tedy v podstatě ničím limitováni, pouze připojením k internetu, které je nutné pro vzájemnou synchronizaci dat.

Uvedené aplikace jsou zpravidla dostupné pro Windows, Android a iOS. Pouze Wunderlist je dostupný i pro Windows Phone, Google Keep zase nemá samostatnou aplikaci pro Windows.

Evernote

Aplikace s ikonkou slona reprezentuje sloní paměť, do které se vejde cokoliv potřebujete. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších aplikací pro zaznamenávání úkolů, poznámek, nebo i organizaci fotek a souborů. Svým záběrem funkcí se tedy neřadí mezi úplně klasické úkolovníky.

 • Hodnocení na Google Play: 4,6/5
 • Cena: zdarma, verze Plus za 48 Kč/měsíc, nebo 400 Kč/rok, či verze Premium za 95 Kč/měsíc, nebo 855 Kč/rok

Možností, jak s Evernote pracovat, je celá řada. Můžete si vytvořit desítky zápisníků, štítkovat si úkoly, nastavovat připomenutí, nebo jednoduše vyhledávat mezi všemi poznámkami. Pokud potřebujete pracovat v týmu, může vám vyhovovat možnost sdílení veškerého obsahu se svými kolegy, včetně pracovního chatu.

   

Widgety na plochu najdete v aplikaci dva. První je větší, na ten je možné nastavit si, jaké poznámky se budou zobrazovat, ať již naposledy prohlížené, nebo nedávno aktualizované. Jak je vidět ze screenshotu widgetu, Evernote ještě dokonale neovládá češtinu, nicméně vývojáři neustále pracují na zlepšování aplikace, potažmo překladu dalších jazyků.

Druhý widget obsahuje pouze rychlé přístupy k různým funkcím. Vždy jich musíte mít nastaveno 5, na menších displejích může být používání tohoto widgetu o něco méně pohodlné. Na pětipalcovém displeji je jeho použitelnost dobrá, nicméně občas se m stává, že omylem spustím jinou funkci, než jsem původně chtěl. 

  

Samotný Evernote nabízí dostatek funkcí ve své základní, neplacené, verzi. Dále je možné zaplatit za variantu Plus, kdy dostanete 1 GB limit pro upload svých poznámek, které také můžete procházet offline. Dále také možnost zamykání aplikace, či ukládání čehokoliv z webu přímo do Evernote.

Varianta Premium nabídne až 10 GB limit, komentování přiložených PDF, skenování a digitalizaci vizitek, nebo přístup k předchozím verzím poznámek, kde uvidíte, jak se poznámka průběžně vyvíjela.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Wunderlist

Wunderlist již můžeme považovat za klasičtější úkolovníky, do kterého si zaznamenáte povinnosti, a po splnění si můžete užívat příjemných pocitů při jejich škrtání z aplikace.

 • Hodnocení na Google Play: 4,5/5
 • Cena: zdarma, Premium za 121 Kč/měsíc, nebo 1215 Kč/rok

I zde si můžete vytvářet mnoho seznamů úkolů z různých oblastí života, ať ze soukromého, tak pracovního. Již po prvním spuštění je možné vybírat z oblastí jako Potraviny, Soukromé, Práce, nebo i Filmy ke zhlédnutí, není však problém přidat další oblasti. U všech úkolů si také můžete nastavit, do kdy je chcete splnit, včetně možných opakování, frekvence je pak čistě na vás.

  

Widgety najdeme v aplikaci 3. Jeden veliký, kde jsou přímo vidět úkoly, které čekají na splnění, zbylé dva pak slouží k rychlému přidání úkolu do aplikace.

  

Wunderlist je ve své základní verzi zdarma, v Pro verzi nabídne neomezené soubory, rozdělování větších úkolů na menší, včetně možnosti jejich delegování, a 10 nových pozadí.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Any.Do

Any.Do je dalším to-do listem, na kterém si můžete odškrtávat zpracované úkoly, a to i poměrně originálním způsobem. Přejetím doprava po poznámce ji označíte jako splněnou, zatřesením telefonem pak můžete hotové úkoly vymazat. Jedná se o příjemné zpestření, kdy není třeba trefovat se do malého zaškrtávacího čtverečku.

 • Hodnocení na Google Play: 4,5/5
 • Cena: zdarma, Premium za 73 Kč/měsíc, nebo 656 Kč/rok

Ve stavovém řádku také uvidíte, kolik úkolů máte dnes ještě v plánu, a v případě, že už jste činnost vykonali, můžete ji rovnou odškrtnout jako hotovou. V notifikační liště se nezobrazuje žádná ikonka, takže vás nic nebude rušit a o úkolech se dozvíte až po jejím stažení.

    

Při pořízení Premium verze dostanete možnost sdílet své úkoly se spolupracovníky či kamarády, kteří je mohou připomínkovat, nastavení opakování úkolů bez jakýchkoliv omezení, neomezenou velikost souborů, nebo připomínání úkolů nejen v daný čas, ale i na daném místě. Stejně tak si můžete aplikaci zabezpečit heslem.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Google Keep

Keep od společnosti sídlící v Mountain View, který v obchodě Play naleznete také pod delším názvem Poznámky a seznamy Google Keep, je taktéž velmi oblíbená aplikace, kterou navíc často najdeme již předinstalovanou v novém zařízení. Po přihlášení k účtu Google se vám mimo Gmail a další služby sesynchronizuje i Keep.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma

Úkoly si můžete psát jako delší poznámky, nebo jen bodově; ty si pak můžete klasicky odškrtnout. Další možnosti jsou například kreslení, respektive psaní prstem, hlasové pokyny, nebo můžete přidat obrázek.

   

Widgety najdete v aplikaci dva, opět jeden větší, kde uvidíte úkoly čekající na splnění, a jeden menší, na kterém si můžete vybrat jeden z rychlých způsobů přidání úkolu. Oproti ostatním nástrojům je Keep bezplatný, nenabídne však až tak pokročilé funkce, jako jiné placené varianty.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Todoist

Jako poslední v našem výběru zmíníme Todoist. Jeho největší nevýhodou oproti zbylým aplikacím je bezesporu absence češtiny, to by však do budoucna nemuselo představovat velký problém.

 • Hodnocení na Google Play: 4,4/5
 • Cena: zdarma, Premium za 600 Kč/rok

I tato aplikace se vám snaží usnadnit práci a připomínat úkoly, které je potřeba splnit. Můžete si tedy nastavit jak odrážkové úkoly, tak i delší poznámky. Při přejetí po poznámce zleva doprava se označí jako splněná, při přejetí z druhé strany můžete úkol přesunout na jiný den (což samozřejmě nedoporučujeme, vzhledem ke známému rčení „co můžeš udělat dnes…“ A máme na mysli úplně původní verzi, ne tu, která pokračuje „odlož na pozítří, získáš dva dny volna.“).

  

Todoist má také jakýsi motivační systém, můžete se podívat na graf, kolik úkolů denně plníte. Pod záložkou Karma si můžete nastavit i cíle, kolik úkolů chcete denně plnit. Na základě toho získáváte body a posouváte se na další úroveň. Za ty však nezískáváte nic navíc, jedná se tedy spíše o zajímavý způsob monitorování vašeho výkonu, a pokud rádi soutěžíte, může vás i motivovat.

  

Premium verze nabídne různé štítky, upozornění, synchronizaci s kalendářem, rozšířené ukazatele produktivity a mnoho dalšího.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Používáte i Vy podobnou aplikaci, nebo jste věrni tužce a papíru? Budeme rádi, když se s námi podělíte o váš názor v dikusi.

Nepřehlédněte také předchozí díly našeho seriálu:

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

7 komentářů

 1. MoB (neregistrovaný)

  Teda začít seznam úkolovníků aplikací Evernote je skutečně podivné. Navíc autoři vyvíjejí především na iOS, na jiné platformy celkem kašlou.

  Todoist jsem zkoušel, ale je divný. Neustále znovu a znovu parsuje údaje o čase z názvu úkolu, což vede k nepředvídatelným efektům. Nejspíš i díky tomu mi při zkoušení několik úkolů zmizelo nebo se nějak jinak zatoulalo… Je to nespolehlivé (zkuste si zadat „weekly meeting every thursday“ a pak jej poeditovat, začnou se dít věci…) Děkuji, nechci.

  Ale abych taky přispěl k tématu, já jsem se po krátké známosti s Todoistem pokorně vrátil k RememberTheMilk. Dá se mu věřit, je spolehlivý a i když vývoj trošku tápe, na obzoru jsou nějaké novinky… ale hlavně, funguje naprosto bez zaškobrtnutí.

 2. Žulda (neregistrovaný)

  Na běžné úkoly používám Reminders v Inboxu.

 3. Ja pouzivam keep a mne uplne vyhovuje. Funguje spolahlivo a funkcie navyse nepotrebujem.

  • Také :)

   Hlavně mám Keep i v PC a notebooku, takže můžu rychle přenášet další informace, pohodlně to editovat atd.

  • Keep je super ukázka moderní aplikace, skoro jako by byla od nějakého jiného vývojářského týmu v Google. Fakt je to velmi povedená apka, snad si tam není ani na co stěžovat a to nemám rád:) Snad jen, že by se mohlo dát u widgetu specifikovat, jaké tagy zobrazovat.

  • Což mimochodem jde… facepalm :)

 4. teekey (neregistrovaný)

  Asi jsem zaspal dobu, ale vsechny ukoly/schuzky si eviduju v Kalendari, nastavuji priority vc statusu (busy/free/out of office), v pripade presouvam na jine dny kdyz se k tomu nedostanu. Dobra organizace je dobry zacatek, ale efektivitu nezvedne to ze na neco zapomenu tomu se potom rika trochu jinak :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).