- Novinka Realme GT Neo 3 spadá do třídy „skoro vlajkových“ telefonů
- Nabídne ultimátní čipset Dimensity 8100 či nejrychlejší nabíjení na trhu 150 watty
- My jsme dostali vzácnou možnost vyzkoušet si i limitovanou edici na motivy komiksu Naruto
Realme opět posunulo hranice v kolaboraci výrobců čínských telefonů s japonskými umělci. Věhlas si v minulosti vysloužily speciální Master Edition modely s designem od Naota Fukusawy, ale i loňský Realme GT Neo 2 v edici fantasy Dragon Ball. Pro letošní generaci GT Neo 3 si Realme připravilo limitovanou variantu na motivy další japonské komiksové klasiky – Naruto. Jak telefon vypadá, čím se odlišuje od základní verze a proč byste se na něj neměli těšit?
Realme GT Neo 3 skrytý v ninja svitku
Výrobce si zaslouží pochvalu za to, že práci na speciální edici vzal skutečně od podlahy. Osobitou podobu má tak rovnou i balení, které vypadá jako tubus pro ninja svitek. Uvnitř něj se pak nachází ve speciálním černo-zeleno-oranžovém zbarvení 150W nabíječka, kabel s USB-C na obou koncích a sponka pro vysunutí slotu na SIM ve tvaru loga Naruto. Velmi impozantní detail. Málem bych zapomněl na kouřový silikonový kryt, který už však žádnou referenci na japonské fantasy neobsahuje.
A pak je tu samotný smartphone. Ten dostal černé plastové rámečky. To hlavní se však odehrává vzadu. Lesklý stříbrný fotomodul a obdélníkový panel okolo zdárně imitují kov (dokonce tu najdete i falešné nýty), i když na omak jde pochopitelně o sklo. Hned vedle „batůžku“ s objektivy se nachází grafika explicitně stvrzující kolaboraci Realme a Naruto – kdybyste to náhodou nepoznali podle celkového estetického ladění.

Hned pod panelem najdeme na každé straně tři zářezy, které odkazují na linky v obličeji hrdiny Naruta. Téměř vprostřed zad se nachází další lesklý detail, který bude fanouškům mangy povědomý – červená spirála. Zbytek zad je matně oranžový a svým způsobem nepřehlédnutelný.
Výkon, šíleně rychlé nabíjení a velký displej
Co se týče specifikací a výbavy samotného telefonu, nijak se neliší od standardní varianty GT Neo 3 ve výbavě 12/256 GB. K dispozici je tak výkonný čipset Dimensity 8100 od MediaTeku s maximálním taktem 2,85 GHz (4 jádra Cortex-A78 a 4 jádra Cortex-A55) a též 4500mAh baterie s rekordním nabíjecím výkonem 150 wattů. S přibalenou nabíječkou jste schopní dobít telefon z 0 na 100 % za necelých 15 minut.
Systém, čipset a konstrukce
Rozměry: 163,3 × 75,6 × 8,2 mm, hmotnost: 188 g, zvýšená odolnost: ne
Displej, konektivita a baterie
5G: , NFC: , Bluetooth: ano, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:
Fotoaparáty
Z další výbavy nutno zmínit Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, GPS, NFC, samozřejmě USB-C a ještě optickou čtečku otisků zabudovanou v displeji. S její prací nejsou absolutně žádné problémy, funguje bleskově.
Když už je řeč o displeji, výrobce novinku obšťastnil 6,7″ zobrazovačem typu AMOLED s podporou vysokého dynamického rozsahu HDR10+, 120Hz obnovovací frekvencí a rozlišením 1 080 × 2 412 pixelů, tedy Full HD+. Jemnost v tomto případě činí 394 pixelů na palec. O ochranu se stará Gorilla Glass 5. generace.
Ninja fotografem
Realme GT Neo 3 dostalo do vínku tři zadní fotoaparáty: hlavní s 50Mpx snímačem Sony IMX766, optickou stabilizací obrazu a světelností f/1.88, pak super širokoúhlý s rozlišením 8 Mpx, záběrem 119,7° a světelností f/2.25 a nakonec 2Mpx makro „do počtu“. Selfie kamerka s rozlišením 16 Mpx a clonou f/2.45 pracuje skvěle, a to i v portrétním módu, avšak doporučujeme ihned deaktivovat zběsilé zkrášlovací funkce.

Největší parádu udělá pochopitelně hlavní snímač, který pořizuje snímky ve výchozím rozlišení 12,5 Mpx. Předvádí vcelku dobrou práci s barvami, občas ale nedokáže úplně dobře ohlídat světlo a stín. To znamená, že osvětlená část fotky může být hodně jasná a část ve stínu naopak hodně tmavá.
Zmíněné problémy s kombinací světlých a tmavých scén se nejvíce vyskytují při focení širokoúhlým snímačem v interiérech. Dolů jde tím pádem i ostrost a detailnost jednotlivých snímků. Potřebujete-li ovšem vyfotit vysokou budovu za slunného dne, poslouží víc než dobře. Makro se snaží, ale nemá dostatek megapixelů a výsledek tak za moc nestojí. Škoda že výrobce nesáhl spíše po teleobjektivu s optickým přiblížením. Ten totiž novinka postrádá.
V noci pracuje opět nejlépe hlavní čočka, která předvádí na standard roku 2022 obstojné výkony. Moc ji ale nejde rychle ostřit na bližší předměty – snad jde o chybu, kterou může vyřešit opravný patch.
Čím nepotěší Čechy?
Všimli jste si, že zatím nepadla zmínka o systému? Ten je bohužel úzce spojen s dostupností pouze pro čínský trh. Ano, v Česku se bohužel této speciální edice nedočkáme. Firmware tak postrádá Google služby a aplikace, které jsou pro tuzemské zákazníky kruciální, takže tuto stránku zatím příliš hodnotit nemůžeme.

Operační systém Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0 zde doplňuje ještě speciální launcher Naruto. V rámci něj mají uživatelé přístup k upraveným ikonkám na ploše, speciálním nabíjecím animacím a hromadě tapet. Zamrzí však, že chybí jakákoliv aplikace Naruto, kupříkladu mobilní hra na motivy tohoto komiksu a televizního seriálu. Hlavně že TikTok nebo Tencent News výrobce předinstalovat nezapomněl.
Jak zaznělo, edice Naruto u nás vůbec prodávána nebude. Jde o čínskou exkluzivitu, kde je nabízena za 2 799 jüanů, tedy za asi 11 800 Kč včetně DPH.
Standardní verze, která k nám do redakce dorazila ve slušivé modré barvě, se ale na pultech českých obchodů objeví, a to po 17. červnu za 16 999 Kč. Aktuálně pracujeme na recenzi, kterou si již brzy budete moci na SMARTmanii přečíst.