TOPlist

Google už pracuje na Pixelu 10a a Pixelu 11. Tohle o nich zatím víme

Google Pixel 9 Pro Fold v černé a bílé barevné variantě
  • Internetem kolují první informace o řadě Pixel 11 od Googlu
  • Jejich kódová označení si Google opět vypůjčil ze zvířecí říše
  • Spekulace se také týkají cenově dostupného Pixelu 10a

Chytré telefony od Googlu s označením Pixel si u řady zákazníků vydobyly takřka kultovní status. Zařízení přímo od vývojářů operačního systému Android je zkrátka v mnoha ohledech lákavé, přičemž dobrou pověst podpořily také skvělé fotoaparáty, které se mohou směle měřit s veškerou konkurencí na trhu. Ačkoli by letos měly spatřit světlo světa Pixely s číselným označením 10, na internetu se objevily informace o Pixelech 11, které dorazí v roce 2026.

Pixely 11 se budou jmenovat po medvědech

Co se podařilo šikovným lidem na internetu odhalit, jsou například kódová označení. Všechny generace telefonů Pixel mají kódová jména nejen v kombinaci čísel a písmen, ale také podle konkrétního zvířecího druhu a u Pixelu 11 se gigant z Mountain View evidentně rozhodl pro medvěda.

  • Pixel 11 — cubs či 4CS4,
  • Pixel 11 Pro — grizzly či CGY4,
  • Pixel 11 Pro XL — kodiak či PKK4,
  • Pixel 11 Pro Fold — yogi či 9YI4.

Není překvapením, že všechna čtyři zařízení spoléhají na druhou generaci vlastního mobilního čipu od Googlu, konkrétně Tensor G6 s kódovým označením malibu. Tato řada bude uvedena na trh nejspíše někdy v druhé polovině roku 2026. To je sice ještě za dlouho, ale díky dokumentu gChips, který koluje internetem, jsme se již dozvěděli poměrně dost o tom, co můžeme od těchto zařízení očekávat.



Google Pixel 9 v redakčním testu – recenzi



Nepřehlédněte

Google Pixel 9a v obřím úniku. Známe vzhled, parametry i cenu

Kromě modelů Pixel 11 bychom se v příštím roce měli dočkat také cenově dostupného modelu Pixel 10a, který pravidelně přichází s ročním zpožděním oproti aktuální řadě. Zajímavá na tomto modelu je skutečnost, že Google nejspíše zvažuje, zda využije plnohodnotný čipset Tensor G5, nebo raději zvolí cenově i velikostně úspornější variantu v podobě Tensoru G4. Na více informací si ovšem budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku