TOPlist

Apple Car přijede v roce 2026. Prodejní cena má být nižší, než se čekalo

Apple Car production would be in
  • Informace mj. o ročním odkladu přinesla agentura Bloomberg
  • Autonomní ovládání prý bude fungovat pouze na dálnicích
  • Dobrou zprávou je údajné snížení koncové ceny na asi 2,8 milionu korun

O automobilu s logem Applu se mluví už delší dobu. Nyní to vypadá, že bychom jej mohli spatřit někdy v roce 2026, což je zhruba o rok později oproti posledním zprávám. Dle agentury Bloomberg bude vůz levnější, než se očekávalo. Na druhou stranu ale nebude plně autonomní, což je rozhodně zklamání. V první fázi nás čeká autonomní řízení pouze na dálnicích. K dispozici bude ovládání pomocí hlasu i gest.

Původně měl být vůz spíše jakousi kapslí pro cestující bez volantu nebo jakýchkoliv pedálů. Nyní je zřejmé, že bude potřeba zachovat tradiční ovládací prvky a tím pádem i vnitřní uspořádání interiéru pro manuální řízení.

Futuristický koncept možné podoby Apple Car

Původní cena měla přesahovat 120 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 3,5 milionu korun. Nyní se mluví o snížení prodejní ceny na 100 tisíc dolarů. To dělá necelé 3 miliony korun. I když se stále jedná o vysokou částku, automobil si polepší například při srovnání s Teslou Model S nebo Porsche Taycan. Plně autonomní ovládání by bylo jednoznačnou konkurenční výhodou, bohužel na reálné použití této technologie je patrně stále ještě příliš brzy.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku