Sledujte nás na YouTube

Huawei chce vstoupit na trh s počítači: Na MWC údajně představí konvertibl MateBook

Společnost Huawei loni prodala 108 milionů smartphonů a toto číslo ji globálně posunulo na třetí příčku mezi výrobci smartphonů (více informací)). Svůj vzestup chce údajně čínský gigant využít ke vstupu do dalšího odvětví – mezi výrobce počítačů.

 
Ilustrační obrázek 

Podle čínských zdrojů Huawei pracuje na zařízení 2 v 1, které ponese název MateBook; toto jméno si společnost nechala nedávno zaregistrovat jako ochrannou známku. Zařízení údajně bude pohánět procesor od Intelu, jako operační systém nejspíše poslouží Windows 10, byť některé zdroje hovoří o možnosti dual-boot s Androidem. MateBook by mohl být představen již příští měsíc v rámci veletrhu MWC v Barceloně.   


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. stalkerpetr

    Vidím jak HUAWEI roste a to víc a víc. Sám mám od nich jeden kousek a musím uznat, že dokáží za přijatelnou cenu vyprodukovat kvalitní a dobře vypadající zařízení. A jako málokterý výrobce naslouchá zákazníkům. Jen tak dál. A co se týče příjmu signálu bezkonkurenční.

  2. Takých konvertibilov na trhu je dosť.

    • Toto je 2in1. Konvertibl má pevné spojení displeje s klávesnicí a 360° režim. Tlačí to hlavně Lenovo i Dell umí hezké kousky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>