Sledujte nás na YouTube

Sony natočilo 360° video v rozlišení 48K: Použilo k tomu 12 Xperií Z5 Compact

Společnost Sony loni představila první smartphone se 4K displejem na světě, Xperii Z5 Premium, přičemž jediné rozumné uplatnění pro tak vysoké rozlišení nacházíme v oblasti virtuální reality. Do ní bude chtít japonský výrobce letos přispět náhlavní soupravou PlayStation VR (kódové označení Morpheus), avšak ta má dostat vlastní hardware a nové Xperie řady Z5 do hry nijak nezapojí. Sony tedy alespoň zapojilo 12 Xperií Z5 Compact (recenze) dohromady pro vytvoření následujícího 360° videa s rozlišením 48K. 

Všechny Xperie byly umístěny na jeden prstenec a každá z nich pořizovala záznam v rozlišení 4K. I když je možné video spustit na počítači a myší se v něm pohybovat do všech stran, lepší zážitek poskytne například smartphone v kombinaci s Google Cardboard, připravte si ale pořádnou konektivitu. Video vzniklo na Rise Ski & Snowboard festivalu ve francouzském středisku Les Deux Alpes.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>