SMARTmania.cz

Windows Phone 8 nebudou kompatibilní se současnými telefony

Dlouho se spekulovalo o tom, zda současná zařízení s mobilními Windows (7.5) bude možné aktualizovat na novou verzi Windows Phone 8 známou také pod kódovým označením Apollo. Nebude – žádné ze současných zařízení nebude možné aktualizovat na Windows Phone 8, ani model Nokia Lumia 900, který se na začátku července začne prodávat také v České republice. To je veliká škoda, ale dalo se to čekat. Microsoft se tento fakt snaží "vyžehlit" alespoň tím, že uživatelům nabídne update na Windows Phone 7.8, které nabídnou některé z funkcí mobilních "osmiček".

    

Podle oficiálního stanoviska Microsoftu nepůjdou současné telefony aktualizovat kvůli odlišným hardwarovým nárokům. Windows Phone 8 přícházejí s podporou dvou nových rozlišení – 768 x 1280 px (15:9) a 720 x 1280 px (16:9), které se přidají k současnému WVGA (480 x 800 px, 15:9), NFC, microSD kartami a konečně i vícejádrovými procesory (až 64!). Více se o upravených hardwarových požadavcích Windows Phone 8 dozvíte z tohoto článku.

   

První čtyři výrobci již potvrdili, že chystají zařízení s Windows Phone 8. Jde o Nokii, Huawei, Samsung a HTC. Všechny telefony opět budou využívat čipů od Qualcommu. Windows Phone 8 se rovněž budou moci pochlubit OTA aktualizacemi a Microsoft slíbil, že každé nové zařízení bude mít zajištěnou podporu na 18 měsíců.

Jak jsme již uvedli v úvodu, současní uživatelé zařízní se systémem Windows Phone 7.5 dostanou aktualizaci na verzi 7.8, která nabídne některé z funkcí Windows Phone 8. Jde především o upravenou nabídku Start a některé další, méně významné funkce.

Zdroj


Poslední komentáře Celkem: 91 komentářů


Nepřehlédněte

Bezkontaktní placení: Ve vybraných meziměstských autobusech nastoupíte bez peněz či jízdenky

Společnost Arriva ve vybraných meziměstských autobusových linkách spustila možnost placení bezkontaktními kartami. Pro nástup do vozidla již nebudete potřebovat jízdenku či hotovost.
Bezkontaktní placení: Ve vybraných meziměstských autobusech nastoupíte bez peněz či jízdenky

Odvrácená strana Windows Phone 8 aneb co se příliš nepovedlo

Systém Windows Phone 8 se nám jako celek líbí, bohužel ale není dokonalý. Pojďme se podívat na jeho odvrácenou stranu a ukázat si, co by Microsoft ještě měl opravit.
Odvrácená strana Windows Phone 8 aneb co se příliš nepovedlo