SMARTmania.cz

Recenze tabletu Nexus 7: Konkurenci pořádně zatopí

Google před nedávnem představil svůj referenční tablet, který láká nejen na slušné hardwarové parametry, ale i na nejnovější verzi Androidu 4.1 "Jelly Bean" a příjemnou cenu.

Tabletů vybavených operačním systémem Android najdeme na trhu nepřeberné množství, počínaje "noname" přístroji čínské provenience takřka za pár korun (o kvalitě nemluvě) a konče nekompromisně vybavenými značkovými zařízeními s cenou, za kterou koupíte slušně nadupaný notebook.

  

Ale ani značková zařízení se přes vysokou cenu nevyhýbají problémům s odladěním operačního systému, což rozhodně nepřispívá k získání přízně uživatelů. Dalším nepříznivým faktorem je stále malý počet aplikací optimalizovaných pro provoz na tabletu. Google si je toho vědom a proto na konci června v rámci konference Google I/O 2012 v San Franciscu představil spolu s novou verzí operačního systému Android 4.1 "Jelly Bean" také referenční tablet Nexus 7. Zařízení, jehož cena v USA začíná na bezkonkurenčních 199 dolarech, rozšíří modelovou řadu zařízení řady Nexus dodávaných společností Google s čistým operačním systémem Android.

Google Nexus 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

V České republice bychom se zahájení prodeje měli dočkat v průběhu září. V redakci jsme dostali možnost zapůjčit si Nexus 7 od vývojářské společnosti Inmite, které tímto děkujeme. Pro účely recenze jsme měli k dispozici developerskou verzi tabletu, která byla k dispozici pro účastníky výše zmíněné konference v San Franciscu. Ta se od produkčních kusů liší pouze bílou barvou zadního krytu a místo plastového rámečku kolem displeje (imitace kovu), je u bílé verze vyveden v barvě černé. Vývojářská verze disponuje 8 GB vnitřní paměti, ve volném prodeji bude dostupná ještě varianta se 16 GB.

Klady (+)

- čistý Android 4.1 "Jelly Bean"
- dílenské zpracování, hmotnost
- hardwarové parametry (Tegra 3, NFC…)
- velmi příznivá cena
- zaručeny nejnovější aktualizace
- výdrž při běžném používání 

Zápory (-)

- absence slotu pro pam. karty a HDMI výstupu
- rychlejší vybíjení při zátěži
- chybějící fotoaparát
- chybí 3G modul
- některé aplikace zatím na Androidu 4.1 nespustíte

Obsah balení

My jsme k tabletu bohužel kompletní balení neměli, proto se omlouváme za chybějící fotografie, ale alespoň vám prozradíme, co všechno společně s tabletem dostanete. Nečekejte žádné překvapení v podobě nadstandardního příslušenství, balení je pouze základní a kromě uživatelské příručky v něm najdete už jen microUSB/USB kabel pro nabíjední a adaptér cestovní nabíječky.

 
Zdroj fotografie: Mashable

Ve formě volitelného příslušenství si k tabletu můžete přikoupit ochranné pouzdro, fólii na displej či dokovací stanici (více informací).


Poslední komentáře Celkem: 36 komentářů


Nepřehlédněte

Recenze Nexus 7 (2013): Referenční Google tablet dospěl, přesto není drahý

Letošní generace tabletu Nexus 7 přináší celou řadu vylepšení a stále si zachovává nízkou cenu. Uživatel má navíc na dlouhou dobu dopředu zajištěné aktualizace na nejnovější Android.
Recenze Nexus 7 (2013): Referenční Google tablet dospěl, přesto není drahý

Recenze Asus Memo Pad 7: Může levný tablet konkurovat silnějším soupeřům?

Asus před časem uvedl na trh levný tablet, který by měl uspokojit nenáročné uživatele a ty, kteří hledí na pořizovací cenu. Vyplatí se ale v tomto případě šetřit? Může být levný model…
Recenze Asus Memo Pad 7: Může levný tablet konkurovat silnějším soupeřům?

Android 4.2.2 je dostupný pro řadu Nexus: Jaké novinky aktualizace přináší? (aktualizováno)

Google pro některá referenční zařízení řady Nexus (Galaxy Nexus, Nexus 7 a Nexus 10) včera uvolnil aktualizaci na nejnovější Android 4.2.2 "Jelly Bean". Na jaké novinky se můžeme těšit?
Android 4.2.2 je dostupný pro řadu Nexus: Jaké novinky aktualizace přináší? (aktualizováno)