ThumbCal: Skinovatelný kalendář, který lze ovládat prsty

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Post Reply
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

ThumbCal: Skinovatelný kalendář, který lze ovládat prsty

Post by Jiří Hrma »

ThumbCal je nový kalendář pro kapesní počítače se systémem Windows Mobile, jehož prostředí je optimalizováno pro ovládání bez nutnosti vytahovat stylus. Autoři starší verzi distribuovali jako freeware, nicméně ta aktuální již byla zpoplatněna, jelikož v ní přibyla celá řada zajímavých funkcí. Prostředí ThumbCal je navíc plně skinovatelné, zkušenější uživatelé si jej tak snadno mohou přetvořit k obrazu svému. V tomto fóru rovněž naleznete celou řadu již hotových skinů. Další výhodou je podpora všech typů rozlišení displeje (WVGA, VGA, QVGA, square). V nastavení lze rovněž navolit, aby aplikace nahradila standardní kalendář v operačním systému.

Image

Trial verzi můžete stahovat z tohoto odkazu, plná verze stojí 9 EUR a koupit ji lze přes oficiální stránku výrobce.

Za tip na bleskovku děkuji našemu čtenáři s přezdívkou Chris.Dale.
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Post by jacek »

prima aplikace, díky. Pomožte pls, ne zdatnemu uživateli dostat češtinu do programu. Pokoušel jsem se a nějak se nedaří :-( třeba na SZocením krok za krokem díky.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

Jacek: Stáhni si tenhle soubor, který rozbal, a výsledný .txt přesuň do adresáře, kde máš ThumbCalendar nainstalovaný (/Program Files....). Podle stránky výrobce ten soubor musí být ve stejném adresáři, jako spouštěcí ThumbCal.exe.
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Post by jacek »

Děkuji Jiří :-), už jsem mimo kartu, takže až večer.
ZED
nováček
nováček
Posts: 46
Joined: Wed Apr 19, 2006 14:50
Zařízení: Samsung Omnia i8000

Post by ZED »

mohl by nekdo vyzkoušet jestli jde úkol který vyskočí , odložit např. o půl dne nebo o několik hodin ? Všechny softy které jsem dosud zkoušel umí odložit úkol jen o standartní hodnoty 1 hodinu a pak až jeden den. Což je dost k prdu.
Popř. poraďte program který by to uměl.
Díky
User avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1145
Joined: Wed Nov 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Frýdlant

Post by jacek »

J.Hrma: program je v češtině, ještě jednou díky
ZED : jde odložit, prostě přepíšeš a je to
lapka
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 52
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:37
Zařízení: MOT Mpx200/E-Ten M700/SAM-i8700/i8750/LUMIA 640XL

Post by lapka »

Jiří Hrma wrote:Jacek: Stáhni si tenhle soubor, který rozbal, a výsledný .txt přesuň do adresáře, kde máš ThumbCalendar nainstalovaný (/Program Files....). Podle stránky výrobce ten soubor musí být ve stejném adresáři, jako spouštěcí ThumbCal.exe.
Koupil jsem ThumbCal a nainstaloval a přestalo mi fungovat zvukové uporňování na zadané události v kalendáři. Ve všech možných nastaveních jsou zvuky povolené, ale v ThumbCal i normálním kalendáři to nefunguje. Nevíte, čím by to mohlo být? Díky za pomoc.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

Lapka: A opravdu nemáš v nastavení notifikací odškrtnuté, aby se při zobrazení události nepřehrával zvuk? Jinde se to nenastavuje... zkusil bych pak jedině hard reset a instalaci kalendáře do čistého zařízení.
lapka
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 52
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:37
Zařízení: MOT Mpx200/E-Ten M700/SAM-i8700/i8750/LUMIA 640XL

Post by lapka »

Prošel jsem už co se dalo. Mohl bych poprosit o popis cesty k tomuhle nastavení? Díky moc.

edit by admin: Nepoužívej citace posledních příspěvků! (Viz pravidla fóra)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

/Start/Settings/Sounds and notifications/Notifications a tam vybrat event s názvem Reminders. Zkontroluj, zda máš k němu nastavený zvuk.
lapka
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 52
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:37
Zařízení: MOT Mpx200/E-Ten M700/SAM-i8700/i8750/LUMIA 640XL

Post by lapka »

tak to mám nastavené dobře. Oni zvuky u upomínek nejdou ani ve standardním kalendáři, takže mě asi čeká hardreset :-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

ten by to měl vyřešit. Kdyby nešly zvuky jen u ThumbCalendaru, tak by to byla nějaká chybka přímo v programu, ale když nejdou ani u toho standardního, tak to bude nějaký problém s notifikacemi (ještě by možná pomohlo vyčištění notifikací programem Tweaks2k2 http://www.tweaks2k2.com (hledej v tom programu správu notifikací, a mrkni, zda ti tam tahle pro kalendář někde nezůstala viset, pokud se teda nechceš pouštět do hard resetu)
lapka
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 52
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:37
Zařízení: MOT Mpx200/E-Ten M700/SAM-i8700/i8750/LUMIA 640XL

Post by lapka »

Tak skutečně nejde zvukové oznámení událostí jen v ThumbCal. Normální kalendář se vzpamatoval a normálně hlásí. Zadané události se přenášejí z jednoho kalendáře do druhé bez problémů, ale v normálním kalendáři zafunguje zvuková připomínka, v ThumbCal ne. Někde se to asi pere ...
japo
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Thu Apr 24, 2008 14:38
Location: BA

pomale...

Post by japo »

nezda sa vam to pomale ?

ked prejdem z TODAY do kalendara tak cakam 3-5 sekund kym mi zobrazi
aktualny den....
lapka
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 52
Joined: Fri Aug 15, 2008 9:37
Zařízení: MOT Mpx200/E-Ten M700/SAM-i8700/i8750/LUMIA 640XL

Post by lapka »

Tak tenhle problém nemám, mě to chodí jinak všechno pěkně a docela svižně. Vyhovuje mi podstatně víc než klasický systémový kalendář, právě proto mě štve, že nevím, proč nefunguje zvukové připomínání událostí.
User avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2089
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Location: Trutnov

Post by YAMATO »

Jiří Hrma wrote:Jacek: Stáhni si tenhle soubor, který rozbal, a výsledný .txt přesuň do adresáře, kde máš ThumbCalendar nainstalovaný (/Program Files....). Podle stránky výrobce ten soubor musí být ve stejném adresáři, jako spouštěcí ThumbCal.exe.
Bohužel je to na starší versi. Pokusil jsem se tam doplnit podle anglické lang.en.txt co chybí, ale pak mi přestal TC fungovat (čili následoval návrat k eng). Ne že by mi angličtina vadila v ovládání, ale přeci jen čeština je čeština. Čili jak mám upravit ten .txt pro starší věci, aby pak fungoval v novější?

Edit: stává se vám, že se někdy některé položky na několik sekund jakoby zaseknou? Pro příklad: chci editovat položku v kalendáři, najedu na ní, dám edit, chci změnit čas upozornění, ale nejde to...až za několik sekund se to nějak probere a jde to. Většinou to nejde jen přes display, pomocí D-padu ano.
Post Reply

Return to “Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest