Problémy s kódováním

Vše okolo vývoje aplikací pro platformy Windows Phone a Windows 10 Mobile
Post Reply
fscz
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 61
Joined: Tue Sep 27, 2011 19:39
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 800
Location: Praha

Problémy s kódováním

Post by fscz »

Ahoj,

právě pracuji na vývoji jedné aplikace pro žáky a studenty a narazil jsem na podivný problém. Když načítám informace ze souboru .txt, který je umístěný jako IsolatedStorageFile, tak se mi po zobrazení jeho obsahu na obrazovce mobilu korektně nezobrazují české znaky. Místo nich se vždy jen zobrazí "kosočtverec s otazníkem".

Je mi jasné, že bude problém někde ve špatně nastaveném kódování. Bohužel se mi ale zatím nepodařilo na žádném serveru najít návod na to, jak kódování nastavit.

Setkal se již někdo s podobným problémem. Děkuji za každou reakci.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1163
Joined: Sat Nov 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Problémy s kódováním

Post by matoman »

Vytvor ten subor ako UTF8 a malo by to ist.
fscz
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 61
Joined: Tue Sep 27, 2011 19:39
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 800
Location: Praha

Problémy s kódováním

Post by fscz »

Tak nakonec jsem nemusel nic nastavovat. K problému docházelo jen tehdy, když jsem .txt vkládal do paměti přes WindowsPhone Toolbox. Při vytváření .txt souborů přímo pomocí telefonu/emulátoru již k probémům se znaky nedochází...
Post Reply

Return to “Programování a vývoj”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest