Ahoj,
právě pracuji na vývoji jedné aplikace pro žáky a studenty a narazil jsem na podivný problém. Když načítám informace ze souboru .txt, který je umístěný jako IsolatedStorageFile, tak se mi po zobrazení jeho obsahu na obrazovce mobilu korektně nezobrazují české znaky. Místo nich se vždy jen zobrazí "kosočtverec s otazníkem".
Je mi jasné, že bude problém někde ve špatně nastaveném kódování. Bohužel se mi ale zatím nepodařilo na žádném serveru najít návod na to, jak kódování nastavit.
Setkal se již někdo s podobným problémem. Děkuji za každou reakci.
Problémy s kódováním
Problémy s kódováním
Vytvor ten subor ako UTF8 a malo by to ist.
-
fscz
- přispěvatel

- Posts: 61
- Joined: Tue Sep 27, 2011 19:39
- Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 800
- Location: Praha
Problémy s kódováním
Tak nakonec jsem nemusel nic nastavovat. K problému docházelo jen tehdy, když jsem .txt vkládal do paměti přes WindowsPhone Toolbox. Při vytváření .txt souborů přímo pomocí telefonu/emulátoru již k probémům se znaky nedochází...
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest
