Omnia 7 a chybny konektor

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Odpovědět
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Omnia 7 a chybny konektor

Příspěvek od _iNTERFACE »

> zdravim, neviem kam s touto otazkou...stal sa mi taky problem, ktory sa javi ako uplne absurdny...
vzdy ked telefon pripojim do kabla, ci uz kvoli nabijaniu alebo datam, tak vyda zvuk a v ikonke baterie pribudne obrazok nabijania...a moj problem je ten, ze tento zvuk robi ustavicne a opakovane za sebou telefon bez toho, aby v nom bol kabel a teda, hocikde aj mimo domu, na ulici...to znamena, ze okrem vytacajuceho zvuku, ktory sa dajme tomu da vypnut, telefon aj ustavicne svieti a teda jedina moznost, ktora mi ostala je bud mat telefon uplne vypnuty, alebo mat v nom zapichnuty kabel, lebo vtedy to uz nerobi, lebo zaznamenal ze ma v sebe kabel...lenze chodit vo vrecku s telefonom v ktorom je este zapichnuty polmetrovy kabel je trosku zvratene...
skusal som restore, skusal som kompletny reset telefonum, bez obnovenia povodnych dat a VZDY to robi, VZDY upozornuje na seba tym zvukom a neprestane, kym nevopcham do neho kabel...

> takze ano, pojdem s nim do servisu, len ma proste zaujima kde moze byt problem...predsalen je tu plno ludi, ktory robia s telefonmi, ktori pracuju v servisoch, ktory sa vyznaju do telefonov viac a preto vas prosim, ci by ste mi nevedeli povedat, co zanemna tato chyba...MOJ nazor je ze viacmenej to musi byt SW chyba, kedze HW funguje a teda do toho microusb ide krasne kabel napojit(teda nic nie je zlomene ani pokrivene) ide nabijat...ide prenasat data, synchronizovat, proste uplne vsetko...ale ked kabel odpojim, tak telefon sa zblazni a myslis si ze, ako keby som ten kabel ustavicne do nho daval a vyberal, aj ked ziadny kabel uz v sebe nema...a preto si myslim ze je to mozno viac SW chyba ako HW...ale na druhej strane kedze som spravil reset aj vsetko mozne a robi to stale tak to moze byt aj HW chyba ale netusim aka, kedz ziadne fyzicke poskodenie tam nie je, vsetko zapada do seba a kabel funguje aj na nabijanie aj na data...mozno nieco elektromagneticke, mozno tam mam nejaky prach skombinovany s niecim vodivim a podobne a dava to za nasledok, to ze telefon reaguje a ma pocit, ze niekto do nho dava a vybera kabel a preto upozornuje tymto zvukom a ustavicnym svietenim, aj ked ziadny kabel tam nie je...

> vopred dakujem, je to pre mna strasna zahada, kedze o telefon sa staram viac, ako sa beznemu cloveku moze zdat normalne a preto nechcem verit ze je to mnou sposobena HW chyba...este raz dakuejem :-( :cry:

edit by moderátor: Přesunuto do správné sekce
ondrej84
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon bře 07, 2011 18:51
Zařízení: SAMSUNG Omnia 7

Omnia 7 a chybny konektor

Příspěvek od ondrej84 »

Stalo se mi totez po ctrictvrte roku bezproblemoveho chodu. Pricina vzniku meho problemu byla zrejme v tom, ze jsem ve vlhkem podnebi nechal telefon na stole zahradky restaurace. Na kovovem tele telefonu (zrejme i uvnitr sasi) zkondenzovala voda. O par hodin pozdeji vykazoval telefon presne co popisujes. Pomohlo sejmout horni plastovou cast krytu, nekolik hodin nechat vysusit a zatim se zda, ze problem je timto vyresen.
Zrejmne budou Omnie 7 na toto haklive.
Polanorka
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv zář 29, 2011 16:10
Zařízení: Nokia lumia 820

Omnia 7 a chybny konektor

Příspěvek od Polanorka »

mam stejny problem.. ale me se to stalo po noci kdy se mi telefon zamotal kolem tela v nabijecce a ndek se to asi ohlo:/ nevedel jsem si stim rady az me to nastvalo a ptoreboval jsem aby telefon vydrzel nabitej tak jsem vytahl baterii a vydlickou jsem prostoural konektor a zatim je klid tka uvidime:D
MDDK
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 17, 2012 8:54
Zařízení: Omnia 7

Omnia 7 a chybny konektor

Příspěvek od MDDK »

Potvrzuji uvedené projevy a chybu v konektoru. Měl jsem telefon v opravě (v záruce) a výsledek byl znečištěný konektor.
Ona asi ta krytka tam není jen tak. Výrobce o problému (náchylnosti) nejspíš věděl.
Uživatelský avatar
Chenny
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 23, 2010 11:44
Zařízení: Touch Diamond2 + SAMSUNG OMNIA7 + Nexus S

Omnia 7 a chybny konektor

Příspěvek od Chenny »

Měl jsem ten samý problém před měsícem. Nakoupeno u Sunnysoftu. Posláno na reklamaci. Servis pro ně zajišťuje BPS Mobil s.r.o.. Přišlo vyjádření ze servisu, že se reklamace neuznává, protože byl konektor zasažen neznámou tekutinou. Nesmysl. Telefon jsem nevykoupal ani nic jiného. Předpokládám, že to asi časem samo zoxidovalo (telefon mám jako jeden z prvních už přes rok) protože krytku ne vždy zadělávám. Na druhou stranu telefon nosím neustále v pouzdře a ještě k tomu v kapse nebo leží celý den na stole. Návrh na opravu zněl 7 500,- Kč. Magoři :evil: Nechal jsem si ho poslat zpátky a poslal telefon do Britexu. Od nich už přišel rozumnější návrh za cca 600,- Kč výměna samotného USB konektoru. Odsouhlaseno. Opraveno během jednoho dne. Za dva dny telefon doma.

Takže ten konektor bude obecně asi hodně na h.... (nic) a ta krytka tam asi opravdu nebude pro srandu králíkům. Bude to prostě zoxidovaný, možná se tam třeba za ty měsíce vysrážela vzdušná vlhkost. Ale jako reklamamci ti to na na 99 % neuznaj :)

Jinak přístup BPS Mobil s.r.o. beru jako odstrašující příklad a přístup Britexu jako vzorový, i když nebyla závada uznána jako reklamace. Přesto byla za rozumnou částku a hlavně rychle odstraněna.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů