GPS u fotek

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Post Reply
User avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Fri Nov 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Location: Praha 8

GPS u fotek

Post by honefr »

Dobrý den, měl bych otázečku jak zapnout aby u každé fotky byla uložená GPS. Někde jsem to tu viděl, mám pocit že ňáký zásah v registrech ale už týden hledám a nemůžu nic najít jak na to :-( . Už jsem to zkoušel zde na ňákem tady všeobecném foru (pro nováčky) ovšem bez úspěchu. Tak mě napadlo založit nové téma že by to mohl uvidět někdo kdo by věděl. Prosím o pomoc, děkuji :wink:
kaktus2536
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Sun Dec 06, 2009 15:54
Zařízení: HTC HD2

GPS u fotek

Post by kaktus2536 »

http://www.wmmania.cz/forum/viewtopic.p ... 104#379104" onclick="window.open(this.href);return false; konkrétně bod 6.
User avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Fri Nov 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Location: Praha 8

GPS u fotek

Post by honefr »

Ovšem s tímhle mám problém že pokud zapnu GPS Foto tak se ukáže: Inicializace GPS a donekonečna to bliká :-(
kaktus2536
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Sun Dec 06, 2009 15:54
Zařízení: HTC HD2

GPS u fotek

Post by kaktus2536 »

No například v budovách to většinou nefunguje, funguje to jen když je vidět na oblohu.
lacop
nováček
nováček
Posts: 30
Joined: Wed Dec 09, 2009 15:46
Zařízení: Nokia E66, HTC HD2 (WM + ANDROID)
Location: Košice

GPS u fotek

Post by lacop »

... a ešte pomáha pomocou QuickGPS stiahnuť tzv. efemeridy satelitov. Značne to urýchľuje fix polohy. Robí sa to cez menu START-NÁSTROJE-QUICKGPS a kliknúť na Prevziať.
User avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Fri Nov 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Location: Praha 8

GPS u fotek

Post by honefr »

Tak teď jsem pohledal tady na foru a přej aby to fungovalo musí na pozadí běžet google mapy nebo ňáká navigace, no a světe div se funguje to :wink: , jinak bez těh google map nepomáhá QickGPS a zkoušel jsem venku.
:arrow: Takže už to mám napůl vyřešené ale nevíte někdo jak ten foťák zprovoznit bez spuštěných google map? Docela je to divné před každou fotkou spouštět mapy :oops:
lacop
nováček
nováček
Posts: 30
Joined: Wed Dec 09, 2009 15:46
Zařízení: Nokia E66, HTC HD2 (WM + ANDROID)
Location: Košice

GPS u fotek

Post by lacop »

Na pozadí nemusí nič behať. Ale keď si človek spustí nejakú navigáciu a počká na fix polohy, tak to samozrejme pomôže. Potom aj po zavretí navigačného programu fix prebehne rýchlejšie. Aj v aplikácii fotoaparátu v režime GPS foto.
User avatar
honefr
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 194
Joined: Fri Nov 21, 2008 16:47
Zařízení: HTC Desire HD
Location: Praha 8

GPS u fotek

Post by honefr »

Tak u mě to nejde, pokud na pozadí neběží mapy tak se foťák nespustí ani za hodinu :-(
lacop
nováček
nováček
Posts: 30
Joined: Wed Dec 09, 2009 15:46
Zařízení: Nokia E66, HTC HD2 (WM + ANDROID)
Location: Košice

GPS u fotek

Post by lacop »

Skús sa s tým ešte pohrať. Nevidím dôvod, prečo by to u teba nechodilo tak, ako má, keď ti v iných aplikáciách GPS funguje.

U mňa to funguje. Keď robím GPS foto, alebo footprint, nemusím mať na pozadí spustený žiaden ďalší program používajúci GPS.
Post Reply

Return to “HTC HD2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests