Problém po flashnutí

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Post Reply
Tadeáš Sedláček
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 73
Joined: Fri Aug 15, 2008 19:14
Contact:

Problém po flashnutí

Post by Tadeáš Sedláček »

Flashoval jsem oficiální ROM 2.03 WWE, řídil se přesně pokyny instalátoru, ukazatel doběhnul až na 100%. Pak se na displeji zobrazila trikolóra "error ROM upgrade, please try again". A tím to končí. Jenomže jak se mám pokusit znovu naflashovat ROMku, když to vyžaduje ActiveSync spojení a já se nedostanu dál jak za trikolóru? Předem díky za tipy, nerad bych jako chudý student odzbrojil zařízení za 10k...Dík všem ;-)

P.S.: Není to tím, že jsem to flashoval z Windows Mobile 6.5 zpět na 6.1?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Problém po flashnutí

Post by Jiří Hrma »

Zkus Diamonda přepnout do bootloaderu (a pak připoj USB kabel, na displeji se ti dole objeví popisek USB). Pak spusť na PC znovu flashovací aplikaci a normálně se proklikej přes Next (jako kdyby si měl telefon připojení přes ActiveSync). Proces aktualizace by se pak měl spustit.
Tadeáš Sedláček
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 73
Joined: Fri Aug 15, 2008 19:14
Contact:

Problém po flashnutí

Post by Tadeáš Sedláček »

Zkusil jsem to znova s tou samou ofic. ROM a výsledek stále stejný - stahuju teď znovu WM 6.5, snad tam půjdou dát znovu...

edit: Tak jsem úspěšně nahrál 6.5kovou ROMku, omlouvám se za zpanikaření a děkuji za radu ;-) prosím LOCK
tom-cz
nováček
nováček
Posts: 26
Joined: Fri Jan 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Location: Jihlava

Problém po flashnutí

Post by tom-cz »

Tenhle problém jsem měl taky, viz. můj post. Další řešení mi poradil wizaard:
wizaard wrote:Měl jsem stejný problém (2.03 WWE EU), ale vyřešil jsem ho následovně - vytáhl jsem z instalace image ROMky (rozbalit instalátor a je to soubor RUU_signed.nbh), ten se musí přejmenovat na diamimg.nbh, nahrát do Internal Storage ("paměťová karta"), telefon restartovat pomocí držet Vol- + vracecí šipka a stisknout soft reset. Pak se telefon flashne z paměti z toho NBH souboru. Po flashi to chce hard reset (okamžitě) a vše pojede, jak má.
Ale sám jsem to ještě nezkoušel.
Tadeáš Sedláček
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 73
Joined: Fri Aug 15, 2008 19:14
Contact:

Problém po flashnutí

Post by Tadeáš Sedláček »

Zajímavej nápad, až budu mít touhu vrátit se k oficiální ROM :-) (Takže nejdřív při reklamaci :D)
Post Reply

Return to “HTC Touch Diamond”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest