Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Jan Gottwald
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 11, 2014 6:08
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od Jan Gottwald »

Zdravím. Po několika letech jsem opustil Apple svět, sebral jsem odvahu a zkusil nový systém i nový stroj. Pořídil jsem si Lumii 1020 a i když se považuji za zkušeného napříč systémy i stroji, tak Windows Phone je pro mě novinkou a u pár věcí si nevím rady.
1. Je mi k něčemu účet Nokia? Má cenu si ho vytvářet? Stejně nejspíš časem zanikne a jediné místo kde by se asi mohl hodit je v navigaci Here, ale nevím k čemu.
2. Je mi k něčemu účet na Xbox? Vyžaduje ho po mně aplikace Video a Hudba. Je to přístup do obchodu s videi, hudbou a nějaké to sdílení achievementů z her?
3. Po aktualizaci na 8.1 mi z telefonu kompletně zmizel účet Facebook (vyjma samotné aplikace). Je to záměrné? Myslel jsem, že měli rušit pouze integrovaný Facebook chat.
4. Mám vypnuté automatické aktualizace aplikací, jelikož jsem zvyklý si napřed přečíst co je opraveno. Budou se na ikonce WP Storu alespoň zobrazovat informace, že jsou dostupné nové aktualizace, nebo je musím kontrolovat manuálně?
5. K čemu je dobrá aplikace App Social? Chápu správně, že je to jakási sociální síť, která je pouze o hodnocení aplikací?
6. Jaký je rozdíl mezi aplikacemi Lumia Beamer a PhotoBeamer? Nejsou náhodou úplně stejné, ale Nokia Beamer nejspíš časem zanikne?
7. Nějak jsem nepobral, jak funguje v nastavení Wi-Fi - Inteligentní Wi-Fi a Sdílení Wi-Fi s přáteli.
8. Momentálně nepoužívám vůbec NFC, ušetřím hodně energie jeho vynutím?
9. Když chci rychle zapnout vibrace a ztišit vyzvánění, podržím Hlasitost dolů, ale když chci vyzvánění zase zapnout a vrátit hlasitost do stejného stavu jako předtím, mám nějakou jinou možnost, než že podržím Hlasitost nahoru a trefím se do předchozí hodnoty hlasitosti?
Díky všem, kdo budou mít trpělivost odpovědět na tuhle slohovku ;-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od flemo »

3. Ano, 8.1 rusi integraciu fb priamo do systemu. Ciastocne sa to vrati nainstalovanim aplikacie a povolenim prepojenia s telefonom. Ale napr. na pisanie prispevkov, zdielanie foto a pod. sa uz spusta aplikacia. Ak chces aj chat, budes potrebovat navyse druhu aplikaciu - messenger.
4.ano, aktualnost aplikacii sa kontroluje automaticky aj ked nie je nastaveny autoupdate
6. Lumia Beamer - umoznuje zobrazit displej telefonu na PC. Photobeamer - umoznuje zobrazit fotky na PC cez browser.
8. IMHO je to poznat.
9. asi nie
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od mimonaut »

2: Xbox účet slouží jako předplacená služba pro hudbu a videa - v našem regionu nedostupné. Je to trochu nepřesně pojmenované, nejedná se o zvláštní účet, prohlašuješ se k němu normálně MS accountem. Ale jak říkám, u nás to není k ničemu. Výsledky her, achievementy apod. z Xbox her s tím nemají nic společného a normálně fungují bez speciálního úctu pouze s MS accountem.

5: Ano, je to tak

6: Lumia beamer je novější název pro photo beamer, ale je totéž.

9: Při štelování hlasitosti rozbal šipkou roletku a ťukni na zvoneček - vypne se zvonění. Po opětovném ťuknutí na zvoneček se vrátí hlasitost do původní polohy.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od flemo »

Ohladne 6. mimonautovi never ;-)
Photobeamer:
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... d7780d7db5" onclick="window.open(this.href);return false;

Lumia Beamer (predtym Nokia Beamer)
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... cf0582043f" onclick="window.open(this.href);return false;

Su to dve rozne aplikacie, ako som vyssie pisal
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od mimonaut »

aaa. omlouvám se, spletl jsem si photobeamer s nokia beamer.
Dadula117
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 03, 2014 21:49
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od Dadula117 »

Čau, a bod 7. ohledně inteligentního wi-fi nezodpovíte? Já to totiž také nějak moc nechápu. Mám to sice zapnutý, ale vůbec nevím k čemu. Díky
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od veigy »

Jedná se o automatické připojování třeba k free hotspotům ve městech atd. Např. na Štrbském plese se mi telefon automaticky připojil k hotelové wifi a stáhnul online obsah, čili se hodí třeba v roamingu, nebo pokud máš malý FUP.... A sdílení s přáteli funguje tak, že když se připojím např. u rodičů na Wifi a povolím sdílení, pak přijde moje sestra s inteligentní Wifi a mobil se jí automaticky také připojí...
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od TomSoft »

Je toho plný intenret ;)
Třeba http://www.windowsphone.com/cs-cz/how-t ... ignin=true" onclick="window.open(this.href);return false;
marduk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte kvě 07, 2013 14:50
Zařízení: Nokia Lumia 925 Black
Bydliště: Nitra
Kontaktovat uživatele:

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od marduk »

tak stačí mať región us a idú sťahovať aj filmy, hudba a seriály
Jan Gottwald
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 11, 2014 6:08
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od Jan Gottwald »

Díky pánové za vaše odpovědi. Spoustu věcí mi vyjasnily a ještě jsem si i dost věcí sám "dogůglil".
1. Chci se zeptat ještě na nastavení fotoaparátu. Mám zatím nastaveny defaultní hodnoty velikosti fotografií (16:9 a 5 + 34 MP) a zatím jsem to pochopil tak, že 5 MP se dělá pro rychlejší sdílení fotografií a pro odesíláníá na OneDrive. 34 MP se dělá pro další úpravy fotky a vidím ho pouze přes správce souborů v telefonu, nebo přes počítač. No a chci se zeptat, jak poznám, kterou verzi fotky právě upravuji? Nebo je to tak, že v momentě, kdy dám upravit fotku v jakémkoli programu (Pro Cam, Creative studio), tak se automaticky začne pracovat s 34 MP verzí a pokud poté fotku uložím, přepíše se pouze 5 MP verze fotky a ta 34 MP zůstane nepozměněna?
2. Dá se někde nastavit, aby se mi v galerii telefonu automaticky zobrazovaly fotky z OneDrive, nebo slouží spíš opravdu jen pro zálohu 5 MP fotek? Ptám se kvůli tomu, že mám nějaké staré fotky z jiného telefonu a nevím, jestli je mám nahrát raději do telefonu, nebo je stačí uploadnout na OneDrive.
Díky
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od Wertigo »

1. Upravujes 5mpx fotky. Ta ve vyšším rozlišení je ve formátu RAW tuším a na úpravu potřebuješ PC (tohle ať radši ještě někdo potvrdí)
2. Fotky z Onedrive v telefonu normálně zobrazíš, netřeba je kopírovat do telefonu
Jan Gottwald
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 11, 2014 6:08
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Několik dotazů úplného greenhorna s novou Lumií 1020

Příspěvek od Jan Gottwald »

Ta 34 MP fotka je normálně .JPG. Raw lze také zvolit, ale defaultně je 5 Mp + 34 MP JPG
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host