SGN White problém s displejem

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
Post Reply
User avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Nov 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

SGN White problém s displejem

Post by Jettero »

Ahojte kluci,
dneska mi došel bílej Note a hned jsem u něj zaregistroval problém.
Displej je opravdu nějaký ''mdlý'' vyzkoušel jsem snad všechny nastavení ale oproti mému černému Notu je displej opravdu nějaký mdlý a dalo by se říct že přesvícený. A na vyfocených fotkách (na displeji) je šup ale když fotky pošlu na jiné zařízení vypadají dobře. Měl někdo nějaký podobný problém?
Později přidám foto.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

SGN White problém s displejem

Post by htcjirka »

To je jak u te nokie(jak jsme spolu resili)..i displej(podani barev apod) se muze lisit v prubehu vyroby.Nic neobvykleho.
User avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Nov 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

SGN White problém s displejem

Post by Jettero »

Přidávám fotky
http://imageshack.us/g/138/dscf1674n.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Popis:
Fotka auta je focena černým Notem a poslána přes BT na bilej Note (porovnaní zobrazení fotky, focené černým)
Fotka slečny je focena bílým a postana přes BT na černý ( tím sem zjistil že foťák je vpořádke jen blbě zobrazuje displej.)
Na fotkách s živou taptou jde vidět rozdíl asi nejvíce, a tečky které jsou dále od této galaxie jsou jakoby rozpité.
Zbytek fotek ukazuje rozdíly.
Stalo se to už někomu nebo to tak mají všechny Noty?
User avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Posts: 559
Joined: Sun Oct 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Location: Ostrava!!!

Re: SGN White problém s displejem

Post by HanysR »

To je určitě na reklamaci. V pořádku to není. Displej je totálně presvícený, jas je vyhnaný nějak brutálně vysoko. Kde jsi ho koupil, bílý?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

SGN White problém s displejem

Post by htcjirka »

To ano,rozdil je opravdu znatelny a velky..Jettero ty mas na ty bile kusy nejakou smulu..
User avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Nov 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

Re: SGN White problém s displejem

Post by Jettero »

HanysR wrote:To je určitě na reklamaci. V pořádku to není. Displej je totálně presvícený, jas je vyhnaný nějak brutálně vysoko. Kde jsi ho koupil, bílý?
Ahoj, no je z mobilnipohotovosti. Je pravda ze je presviceny ale chyba je i v to ze kdyz je podsviceni na minimu stejne je na tom displeji velky sum u obrazku.


htcjirka wrote:To ano,rozdil je opravdu znatelny a velky..Jettero ty mas na ty bile kusy nejakou smulu..
Mno jo, asi me to chce presvedcit ze ten cerny note je proste nejlepsi :)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 314
Joined: Thu Aug 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Location: Praha - Letňany

SGN White problém s displejem

Post by xtonda »

Nastavení jasu a kontrastu je na těch přístrojích evidentně rozdílné. Vzhledem k nevyzpytatelnosti expoziční automatiky digitálních foťáků a nízkému rozlišení těch fotek si však netroufám tvrdit co z toho je "správně".

Kontrolní otázka. Je vyloučena pouhá rozdílnost nastavení? Mají oba Note v sobě identický firmware a jsou čerstvě po factory resetu a je vypnuto přizpůsobení jasu okolnímu světlu?

Sám si chci Note koupit, pokud se dočká Androidu 4 v dobré kvalitě a bílá se mi taky víc líbí, bylo by škoda, kdyby se ukázalo, že je jakkoliv problematická.

Nicméně není nic neobvyklého, že výrobce bere do jednoho modelu displeje o více výrobců a ty pochopitelně nebudou mít zcela identické podání, v nějakém telefonu dokonce některé šarže měly AMOLED a některé LCD, i když u Samsungu by bylo zvláštní aby použil jiné než své displeje.
User avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Nov 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

SGN White problém s displejem

Post by Jettero »

Uplně stejne nsataveni.
Fotky na bilem proste nebyly zobrazovany sprane byl na nich neskutecne moc videt ten bilej sum.
Nastaveni a fw bylo na obou uplne totozne.
Dal jsem ho na reklamaci. Tak uvidime co mi reknou.
aldav
nováček
nováček
Posts: 39
Joined: Sat Nov 26, 2011 13:01
Zařízení: Galaxy Mega 6.3

SGN White problém s displejem

Post by aldav »

Jettero
to by me zajimalo jak jsi dopadl s reklamaci .
Ja jsem se byl divat v Olympii na Noty , meli tam cerny a bily a ten bily mel presne to co ty popisujes. Nedokazu to ted zpetne posoudit, ale tenkrat me docela rozladilo, jak tmavy obraz mel ten cerny . Takze to je vec pohledu. Kdyby me dali vybrat vezmu radeji ten bily, tam byla bila opravdu skoro bila a zadny sum jsem nevidel.
User avatar
Jettero
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 118
Joined: Tue Nov 08, 2011 20:11
Zařízení: iPad/iPhone

SGN White problém s displejem

Post by Jettero »

Psal si i sz tak jsem ti odpovedel tam :)
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 314
Joined: Thu Aug 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Location: Praha - Letňany

SGN White problém s displejem

Post by xtonda »

Taky mám zájem o bílej, takže i mě by výsledek zajímal.
User avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Posts: 559
Joined: Sun Oct 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Location: Ostrava!!!

Re: SGN White problém s displejem

Post by HanysR »

Já bych taky rád znal výsledek celé věci. Když už jsi to veřejně řešil, mohl by jsi to i zakončit verdiktem a výsledkem ;-)
Post Reply

Return to “Samsung Galaxy Note”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest